pl:Aktualności:CUPRA Born | Tested at -30º PL/PL

CUPRA Born.

Pierwsza elektryczna CUPRA, testowana w temperaturze -30ºC.

Zima, zaledwie kilka kilometrów od koła podbiegunowego. Kraina bezkresnej bieli, gdzie miejscowi mają około 200 słów na określenie śniegu. Temperatury sięgające -30º i tor położony na zamarzniętym jeziorze o powierzchni 6 km2. W tym surowym środowisku inżynierowie CUPRY spędzili dwa lata na testowaniu samochodu, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, aby przenieść rozwój samochodu elektrycznego, CUPRY Born, na najwyższy poziom. Teraz, w ostatniej fazie testów przed wprowadzeniem na rynek, eksplorują oni pierwszy w 100% elektryczny samochód marki do granic możliwości w najtrudniejszych warunkach.

CUPRA Born electric winter testing.

Elektryczne osiągi w ekstremalnym zimnie.

Decydująca faza w rozwoju modelu Born — zespół CUPRY poddaje samochód elektryczny ponad 1000 prób w najzimniejszych miejscach na świecie. Test trwałości polega na przejechaniu 30 000 kilometrów w dzień i w nocy. Celem jest zagwarantowanie, że CUPRA Born zapewni najlepsze osiągi w każdych warunkach.

100% adrenaliny CUPRY.

Dynamika pierwszej w 100% elektrycznej CUPRY była kluczowym aspektem jej rozwoju. System Dynamic Chassis Control i różne ustawienia twardości amortyzatorów są testowane na torze wyznaczonym na zamarzniętym jeziorze. Wewnętrzna część toru jest bardziej wypolerowana, a zewnętrzna mniej, aby zwiększyć poślizg. W ten sposób inżynierowie zwiększają sportowe możliwości bez uszczerbku dla środowiska.

Precyzja hamowania.

CUPRA Born jest testowana na torach, które w różny sposób łączą nawierzchnię lodową i asfaltową, co skutkuje różnymi warunkami przyczepności. Zespół CUPRY odtwarza najtrudniejsze z możliwych warunki. Czujniki umieszczone na wszystkich czterech kołach analizują każdy rodzaj terenu, aby znaleźć równowagę zapewniającą najbardziej stabilne hamowanie.

Błyskawiczny komfort.

Reakcja układu klimatyzacji CUPRY Born jest natychmiastowa — ostatecznie jest to pojazd w 100% elektryczny. Nawet przy temperaturze -30ºC samochód zapewnia maksymalny poziom mocy grzewczej już od pierwszej sekundy. Pomimo odległości prawie 4000 km od Centrum Technicznego w Martorell (Barcelona) inżynierowie wykorzystali najnowocześniejsze technologie, takie jak drukarki 3D, do opracowania układu klimatyzacji. Zespół CUPRY sprostał kilku zadaniom: stworzeniu cichego systemu i utrzymaniu maksymalnej wydajności przy zachowaniu komfortu jazdy i najwyższego poziomu autonomii.

CUPRA Born nadchodzi.

Pierwszy samochód CUPRY z napędem w 100% elektrycznym pomyślnie przeszedł każdy z ponad 1000 ekstremalnych testów, którym został poddany. Jego technologia, osiągi, dynamika, precyzja hamowania i komfort nie mają sobie równych — nawet w najsurowszym klimacie.

Światowa premiera pierwszego w 100% elektrycznego modelu CUPRY odbyła się na początku maja.