Zasięg do:
593
km*
Maksymalna moc:
326
KM
Od 0 - 100 km/h w:
5.6
s
Od 0 - 50 km/h w:
2.6
s

Born Advantage Edition

Doświadczaj elektryzującej CUPRY Born w bogatej wersji Advantage Edition już od 1.466 zł netto/m-c!**

CUPRA Born w kolorze Aurora Blue na tle budynku w mieście

Teraz Born z korzyścią do 17.566 zł!*

Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu: Born e-Boost Advantage Edition 59 kWh: 20.666 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji e-Boost i Advantage Edition wynosi 3.100 zł.

*Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania prezentowanego pojazdu do wersji Borna z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona w modelu: Born e-Boost Advantage Edition 59 kWh: 20.666 zł a dla modelu Born e-Boost Advantage Edition 77 kWh: 14.102 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji e-Boost i Advantage Edition wynosi 3.100 (dla 59 kWh) i 2.900 zł (dla 77 kWh i 79 kWh).


**Rata leasingu JAK ABONAMENT dla parametrów: opłatą wstępną jest subwencja programu „Mój elektryk”, okres finansowania 48 miesięcy, roczny przebieg 15 000 km. Oferta dla przedsiębiorców.

Teraz w atrakcyjnym finansowaniu:

Oferta dla przedsiębiorców

CUPRA BORN

Leasing KLASYCZNY

103%*

  

*Leasing KLASYCZNY Suma opłat 103% dostępna dla parametrów leasingu: opłata wstępna: 20%, okres leasingu: 36 miesięcy, wartość wykupu: 36 miesięcy - 1%.

Oferta dla przedsiębiorców

CUPRA BORN

Leasing JAK ABONAMENT

Od 897 zł netto

     

Podana kwota stanowi miesięczną ratę netto Leasingu JAK ABONAMENT. Parametry przyjęte do kalkulacji raty: opłata wstępna:30%, okres leasingu: 48 miesięcy, roczny przebieg 10.000 km, finalna rata określona w umowie. Oferta dla przedsiębiorców.

Auta dostępne od ręki CUPRA

Dostępne od ręki

CUPRA BORN

Auta nowe i używane

dostępne od ręki

    

Poznaj cechy charakterystyczne CUPRY BORN

People posing around the CUPRA Born Aurora Blue colour

Design, który Cię poruszy

Zaprojektowana z myślą o poszukiwaczach emocji. Odważna wizja łącząca smukłą sylwetkę i sportowe linie.

People posing with CUPRA Born charging

Poczuj elektryczność na nowo

Bezkonkurencyjna, dynamiczna i ekologiczna oraz najbardziej innowacyjna. Poznaj pierwszą w pełni elektryczną CUPRĘ.

CUPRA Born interior view of the multifunctional steering wheel with satellite buttons

Potęga czystego impulsu

Poczuj, jak błyskawicznie wzrasta moc silnika dzięki funkcji e-Boost. Doświadcz niedoścignionej mocy elektryczności, nepędzany bezemisyjnymi osiągami.

BORN e-Boost

Błyskawiczna moc.

BORN e-Boost
Zasięg:
379-427
km*
Moc maksymalna:
231
KM
Od 0 - 100 km/h w:
6.7
s
CUPRA Born VZ
CUPRA Born VZ
Zasięg do:
530-593
km*
Moc maksymalna:
326
KM
Od 0 - 100 km/h w:
5.6
s

Dopasuj go do siebie

Wybierz idealne dla siebie obręcze kół i kombinację kolorów.

background image

Nowa CUPRA Born VZ

CUPRA Born VZ 2024 EV Hatchback

Nowe logo i sygnet VZ

Charakterystyczna dla CUPRY dbałość o szczegóły i stonowane wykończenie w ciemnym chromie.

Elektryczna Cupra Born VZ w kolorze Dark Forest

20" obręcze kół Thunderstorm

Ciesz się ekscytującą jazdą z 20-calowymi felgami Thunderstorm z elementami 3D.

Wnętrze CUPRY Born VZ

Fotele kubełkowe CUPRA Performance Dinamica Enceladus Grey

Wyróżniające się i zapadające w pamięć z elektryczną regulacją w 12 kierunkach, pamięcią ustawień i funkcją podgrzewania - a także zwiększającym komfort podłokietnikiem na tylnych siedzeniach.

Nowa konstrukcja kierownicy CUPRA Born 2024

Kierownica i hamowanie regeneracyjne

Ciesz się pełną kontrolą dzięki nowym łopatkom na kierownicy CUPRA i specjalnym przyciskom CUPRA. Dostosuj hamowanie regeneracyjne do swoich preferencji, przełączaj tryby lub aktywuj eBoost.

NOWA ERA ELEKTRYFIKACJI

Maksymalna moc, zerowa emisja spalin i inteligentna jazda. Teraz nadszedł perfekcyjny moment, aby się przesiąść.

Woman posing while a CUPRA Born Aurora Blue colour charging

Ładuj wygodnie. W domu i w trasie

W domu, w drodze lub u celu podróży. Gdziekolwiek jesteś, ładowanie jest proste. Dla pełnej wygody zainstaluj ładowarkę Elli w domu lub skorzystaj z aplikacji CUPRA Charging, która pomoże Ci ładować, gdy jesteś poza domem. CUPRA Born posiada gotowe rozwiązania do ładowania niezależnie, gdzie jesteś.

 

Korzyści:

  1. Zerowa emisyjność
  2. Niskie koszty użytkowania
  3. Możliwość otrzymania dotacji, rabatu i ulgi podatkowej
CUPRA Born podłączona do ładowarki

Dofinansowanie w programie "Mój elektryk"

Wielu zachwyca się drapieżną, elektryczną CUPRĄ Born. Ale niewielu wie, że teraz można otrzymać na nią rządową dotację! Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie do samochodu elektrycznego w ramach programu “Mój elektryk”.

Oblicz zasięg CUPRY Born

Wprowadź swoje parametry podróży i poznaj przybliżony zasięg Twojej CUPRY Born.

KALKULATOR ZASIĘGU jest narzędziem o charakterze wyłącznie orientacyjnym, służącym do określania szacunkowego zasięgu wybranego samochodu elektrycznego CUPRA. Umożliwia dostosowanie wartości niektórych zmiennych, mających wpływ na obliczanie zasięgu samochodu. Nie uwzględnia jednak pewnych czynników, które mogą mieć wpływ na zużycie energii elektrycznej przez wybrany pojazd elektryczny CUPRA, a tym samym na jego zasięg, tj.: wyposażenie opcjonalne pojazdu (to może wpływać na takie istotne wartości, jak m.in.: masa, opór powietrza i aerodynamika), styl jazdy, warunki drogowe, wiek i stan akumulatora, pogoda i ukształtowanie terenu. Wynik uzyskany za pomocą kalkulatora zasięgu nie powinien być traktowany jako wartość rzeczywista, lecz jedynie jako wskaźnik. Zużycie KW/h przez samochód elektryczny CUPRA zostało ustalone zgodnie z procedurami pomiarowymi określonymi w odpowiednich przepisach.

NIEZRÓWNANA MOC NAPĘDU ELEKTRYCZNEGO

Uwolnij ducha niepowstrzymanego zdobywcy i przecieraj niezbadane szlaki z elektryzującą CUPRĄ Born.

People posing near a CUPRA Born Aurora Blue colour in a parking

Moc impulsu nowej generacji

Ciesz się bezemisyjną jazdą i dużym zasięgiem. Wciśnij pedał gazu i doświadcz, jak błyskawiczne przyspieszczenie Borna wpycha Cię w objęcia fotela kubełkowego. Poczuj maksymalną przyczepność oraz komfort podróżowania dzięki szerszym oponom i adaptacyjnemu zawieszeniu (DCC). A to wszystko przy krystalicznie czystym brzmieniu silnika generowanym przez system e-Sound CUPRA.

NOWE TECHNOLOGIE

Postaw na bezpieczeństwo i wysoki komfort jazdy dzięki naszym systemom.

Elektryczna moc w codziennym użytkowaniu

Jazda powinna być komfortowa i bezpiezna. Codzienne użytkowanie wspomagają systemy Assist, które ostrzegają o zbliżających się przeszkodach oraz informują o zmianach warunków podczas jazdy. Wybierz komfort i bezpieczeństwo dla siebie i swoich bliskich.

5 GWIAZDEK W TESTACH EURO NCAP

CUPRA Born Aurora Blue colour with copper and black aero blizzard wheels

Bezpieczeństwo bez kompromisów

Najwyższa nota w testach EURO NCAP potwierdza, że nasz pierwszy w 100% elektryczny model jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. CUPRA Born osiągnęła wysokie wyniki w każdej kategorii rygorystycznych testów bezpieczeństwa.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności.

FAQ BORN

Kiedy CUPRA Born będzie dostępna w sprzedaży?

CUPRĘ Born możesz kupić już dziś. Znajdź najbliższego dealera CUPRA, by dowiedzieć się więcej, lub sprawdź samochody dostępne od ręki.

Jaki jest możliwy zasięg samochodu elektrycznego?

Dokładny zasięg pojazdu elektrycznego jest zależny od czynników takich jak:

  • - rodzaj trasy i terenu;
  • - warunki atmosferyczne;
  • - obciążenie pojazdu (pasażerowie + bagaż);
  • - zużycie akumulatora;
  • - wyposażenie opcjonalne pojazdu (obręcze, opony, itp);
  • - użycia klimatyzacji i innych systemów ( korzystanie z klimatyzacji, ogrzewania, oświetlenia czy innych systemów elektrycznych w samochodzie może wpływać na zasięg poprzez większe zużycie energii)
  • - stylu prowadzenia pojazdu.

Podany zasięg ustalono na podstawie wytycznych WLTP, określających standardowe warunki testowe obowiązujące wszystkich producentów samochodów. Taki sposób wyliczania dokładnego przebiegu pojazdu umożliwia osiągnięcie porównywalnych wyników we wszystkich produkowanych pojazdach. 

Czy eksploatacja samochodu elektrycznego jest tańsza niż auta hybrydowego i spalinowego?

Energia elektryczna jest zazwyczaj tańsza niż benzyna i olej napędowy. Ponadto samochód elektryczny ma znacznie niższe koszty utrzymania niż pojazd spalinowy, ponieważ dysponuje mniejszą ilością elementów narażonych na zużycie lub awarię.

W jaki sposób naładować CUPRĘ Born?

CUPRĘ Born można ładować w domu lub w trasie. Jeśli chcesz naładować samochód w warunkach domowych, skorzystaj z konwencjonalnej wtyczki lub ładowarki CUPRA Charger dostarczanej przez firmę Elli. Jeżeli natomiast musisz naładować samochód w trasie, uruchom aplikację CUPRA Charging firmy Elli, która pomoże Ci znaleźć i nawigować do najbliższego punktu ładowania. Aplikacja posiada funkcję filtrowania punktów ładowania według dostępności, prędkości ładowania i typu wtyczki.

Ile czasu zajmuje ładowanie CUPRY Born?

W zależności od sposobu ładowania uzupełnienie energii akumulatorów CUPRY Born może zająć od kilku minut do kilku godzin. Ładowanie samochodu do zasięgu 100 km może trwać jedynie 7 minut, czyli tyle czasu, ile zajmuje wypicie filiżanki kawy. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej elektryfikacji samochodów CUPRA.

Czy CUPRA oferuje rozwiązania w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych?

Tak, oferujemy rozwiązania umożliwiające ładowanie zarówno w domu, jak i w trasie.  Szczegóły na temat ładowarki CUPRA Elli oraz ofertę jej instalacji znajdziesz na stronie internetowej CUPRA.    

Jakie są wymiary CUPRY Born?

Długość CUPRY Born wynosi 4,324 m, szerokość liczy 1,809 m, natomiast wysokość to 1,540 m. Born posiada bagażnik o pojemności 385 litrów. Więcej informacji znajdziesz w specyfikacji technicznej CUPRY Born w sekcji specyfikacja.

***Zasięg dla samochodów elektrycznych może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów.
W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

CUPRA Connect - mobilne usługi online, to cyfrowy produkt SEAT SA, Autovía A-2, km 585, 08760 Martorell, składa się z co najmniej jednego lub kilku pakietów usług zgodnie przedstawionym wykazem. Te pakiety usług są dostępne tylko dla aut marki CUPRA.  Aby korzystać z CUPRA CONNECT, wymagana jest rejestracja online w portalu MyCUPRA lub w aplikacji CUPRA CONNECT za pomocą identyfikatora CUPRA ID. Ponadto należy zawrzeć osobną umowę z SEAT SA dotyczącą usług Online w ramach CUPRA CONNECT.  Korzystanie z mobilnych usług online CUPRA Connect jest możliwe dzięki zintegrowanemu połączeniu internetowemu. Związane z tym koszty transmisji danych na terenie Europy za wyjątkiem usług pakietu Rozrywka Online oraz mobilnego Wi-Fi będzie ponosić firma SEAT SA w ramach obszaru działania sieci. W celu korzystania z wyżej wykluczonych usług i poszczególnych aplikacji CUPRA Connect można nabywać płatne pakiety danych od partnerskiego operatora telefonii komórkowej Cubic Telecom i korzystać z nich w obszarze działania sieci wielu krajów na terenie Europy. Informacje dotyczące cen i obsługiwanych krajów znajdują się na stronie https://seat.cubictelecom.com..  Alternatywnie można korzystać z radia internetowego i strumieniowania mediów za pośrednictwem mobilnego urządzenia końcowego (np. smartfona) z funkcją mobilnego punktu dostępu WLAN. W tym przypadku odpowiednie usługi są dostępne tylko na podstawie istniejącej lub zawartej odrębnej umowy z operatorem telefonii komórkowej i tylko w obszarze działania określonej sieci komórkowej.   Pobieranie danych z Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a szczególnie w przypadku korzystania z usługi za granicą, może powodować naliczanie dodatkowych opłat, takich jak np. opłaty roamingowe.   Obowiązują również ogólne warunki i postanowienia dotyczące mobilnych usług online CUPRA CONNECT firmy SEAT SA. (https://my.seat/portal/#/legal/terms-and-conditions)  

W celu korzystania z bezpłatnej aplikacji CUPRA Connect jest potrzebny smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębną umową zawartą z operatorem telefonii komórkowej między użytkownikiem a operatorem telefonii komórkowej.  Dostępność opisanych w pakietach pojedynczych usług CUPRA Connect zależnie od kraju może przedstawiać się różnie i zależy zarówno od pojazdu, jak i wyposażenia. Usługi są dostępne przez ustalony okres obowiązywania umowy, a w okresie obowiązywania umowy ich treść może podlegać zmianom lub usługi te mogą zostać odpowiednio dostosowane. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://my.seat/portal/#/welcome i u Partnera CUPRA. Informacje dotyczące warunków taryfy za usługi komórkowe są dostępne u operatorów sieci komórkowych. Podane ceny obejmują podatek VAT.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. W zależności od wariantu i wersji zużycie energii wynosi od 15,5 kWh/100 km do 17,5 kWh/100 km (na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego), emisja CO2 0 g/km. Zużycie energii zostało określone zgodnie z procedurą WLTP. Szczegóły dot. WLTP, czasu ładowania i zasięgu sprawdź na stronie https://www.cupraofficial.pl/wltp.html lub zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki CUPRA.

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

CUPRA zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Podane ceny obejmują podatek VAT (23 %). W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki CUPRA.

 

Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów CUPRA.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki CUPRA są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki CUPRA sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.cupraofficial.pl/serwis/recykling-samochodow.html