pl:Aktualności:formentor-cuv-car PL/PL

CUPRA Formentor

Hybrydowy świat nabiera kształtów.

W 2018 r. CUPRA objawiła się nie tylko jako nowa i niezależna marka samochodów, lecz również jako styl życia. Wyzwanie dla tych, którzy zawsze wyznaczali nowe ścieżki.

Dokładnie rok później, w ramach obchodów pierwszych urodzin CUPRY, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 2019 zaprezentowano samochód koncepcyjny CUPRA Formentor. Ta wyrafinowana hybryda ma na nowo zdefiniować wydajność w kontekście elektryfikacji. Zapewnić swoim użytkownikom nowe doznania w czasie jazdy, otworzyć przed nimi nowy świat, w którym forma i energia współdziałają.

CUPRA Formentor - nowy model narodzony w świecie CUPRA - jest nie tylko zwiastunem współczesnego pojmowania sportowości. To pierwszy samochód, którego DNA to w 100% CUPRA. Podsumowanie wszystkich wartości, którymi marka ta się kieruje. Nowy standard dla przyszłych modeli CUPRA. Tak ciałem, jak i duchem.

Z jednej strony łączy wszechstronność SUV-a z kompaktową i sportową stylistyką coupé. Z drugiej nie potrzeba mu silnika spalinowego, by osiągnąć wydajność CUPRY. Napędza go hybrydowy silnik plug-in. Kiedy inni produkują samochody elektryczne w sposób racjonalny, CUPRA nie zapomina, co pozwoliło nam zajść tak daleko: emocje, jakie zapewnia prowadzenie samochodu o dużej mocy. Adrenalina. Wolność. Kontrola.

CUPRA Formentor

“Pociągający w swej wydajności, technologii i estetyce” Alejandro Mesonero-Romanos, Dyrektor artystyczny.

Twórcy CUPRA Formentor spojrzeli w przyszłość. I tam szukali inspiracji. To stamtąd zaczerpnięto technologię i stylistykę. Jego 1,5-litrowy silnik TSI O mocy 245 koni mechanicznych obniża emisję dwutlenku węgla i zużycie paliwa. Jego 12-calowy, panoramiczny system nawigacyjny zaprojektowano na nowo, by zapewnić więcej radości z jazdy. Jego prototypowe, tylne światło potęguje wyrazisty wygląd tyłu samochodu. Jako pierwowzór dla całej rodziny CUPRA odgrywa kluczową rolę.

Dynamiczna sylwetka, bliższa podłożu podkreśla sportowy charakter.

Po raz kolejny CUPRA łączy ze sobą dwa elementy, które zazwyczaj nie idą w parze. W świecie CUPRA zasady nikogo nie ograniczają. Finezyjny silnik hybrydowy wie, czym jest prawdziwa wydajność. CUPRA Formentor powstał po to, by zgodnie z duchem całej marki przekraczać granice.

Warto jednak pamiętać, że wyznaczanie kierunku w tym segmencie samochodów dopiero się rozpoczęło.