pl:Aktualności:CUPRA x Seaqual | CUPRA PL/PL

Innowacje z dziedziny zrównoważonego rozwoju. 

Światowa premiera CUPRA Born już za nami. To ekscytujący moment rozpoczynający nową erę naszej młodej marki — stajemy się siłą napędową elektrycznej transformacji. Co więcej, rozpoczynamy współpracę z SEAQUAL INITIATIVE, unikalną społecznością walcząca z zanieczyszczeniem wód plastikiem. W nowych fotelach kubełkowych w 100% elektrycznej CUPRY Born zastosowaliśmy SEAQUAL® YARN, tkaninę z włókien polimerowych pochodzących z recyklingu, wytworzoną z tworzyw sztucznych wyłowionych z Morza Śródziemnego i innych zbiorników wodnych. Produkcja tego innowacyjnego materiału jest możliwa dzięki współpracy organizacji pozarządowych i lokalnych społeczności.

Fotele kubełkowe CYPRY Born wykonane z recyklingowanego plastiku wyłowionego z Morza Śródziemnego

CUPRA została zbudowana na innowacyjności, a wspólny projekt z SEAQUAL INITIATIVE i wykorzystywanie nowoczesnych materiałów pochodzących z recyklingu, wpisuje się w nasze rozumienie gospodarki o obiegu zamkniętym. Jesteśmy dumni, że możemy przyczyniać się do oczyszczania naszych oceanów, mórz i rzek oraz tworzenia lepszego świata dla przyszłych pokoleń.

„Wraz z CUPRĄ Born, naszym pierwszym w 100% elektrycznym samochodem, wkraczamy w nową erę elektryczności. Partnerstwo z SEAQUAL INITIATIVE w celu stworzenia foteli do tego nowego modelu pokazuje, że zrównoważony rozwój, innowacyjność i nowoczesny design to idealne połączenie. CUPRA to marka, która inspiruje świat prosto z Barcelony, dlatego chcemy wnosić wkład w projekty gospodarki o obiegu zamkniętym i chronić bliskie nam Morze Śródziemne” – powiedział dyrektor ds. Strategii, Rozwoju Biznesowego i Operacji CUPRA Antonino Labate.

CUPRA Born to pierwszy samochód marki całkowicie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. 

Elektryczność i osiągi to doskonałe połączenie. Dlatego też CUPRA Born będzie pierwszym pojazdem marki całkowicie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Produkcja tego nowego pojazdu odbywa się w Zwickau (Niemcy) i oparta jest na modułowej platformie elektrycznej (MEB), w której w łańcuchu dostaw i produkcji surowców wykorzystywana jest energia ze źródeł odnawialnych. Pozostałe emisje są równoważone przez inwestycje środowiskowe i projektowe, certyfikowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Historia gospodarki o obiegu zamkniętym

SEAQUAL INITIATIVE współpracuje z organizacjami pozarządowymi, rybakami, władzami lokalnymi i ze społecznościami, pomagając chronić środowisko. Śmieci z oceanów, mórz, rzek i plaż są zbierane w ramach specjalnych programów. Po posortowaniu tworzywa sztuczne są oczyszczane i przetwarzane w tzw. pochodzący z morskiego recyklingu plastik, który jest następnie używany do tworzenia włókna SEAQUAL®.

„Cieszymy się, że możemy uczestniczyć we wprowadzaniu na rynek CUPRY Born, pierwszego w 100% elektrycznego samochodu marki. Jesteśmy bardzo dumni, że współpracujemy z CUPRĄ i przyczyniamy się oczyszczania oceanów i środowiska” – dodał dyrektor zarządzający SEAQUAL INITIATIVE Michel Chtepa.

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!