pl:Aktualności:CUPRA x FIP PL/PL

CUPRA i Międzynarodowa Federacja Padla grają w padla

Padel i CUPRA mają ten sam etos: są współczesną interpretacją sportowego charakteru, nową formą osiągania najlepszych wyników, podążaniem własną drogą poprzez kwestionowanie status quo.

CUPRA European Padel Championship

CUPRA w 2020 roku była oficjalnym sponsorem Międzynarodowa Federacja Padla (FIP). Partnerstwo zostało przedłużone na kolejny ekscytujący rok. Marka produkująca nieszablonowe samochody doskonale sprawdzi się jako sponsor tytularny CUPRA European Padel Championship — zawody odbędą się w Marbelli. Co więcej, CUPRA będzie obecna na mistrzostwach świata w padla rozgrywanych w Katarze. Nie wspominając już o CUPRA FIP, czyli serii 65 meczów, które zawodnicy rozegrają w 2021 roku w Europie i Ameryce Południowej. Naszym marzeniem jest, aby padel stał się sportem olimpijskim!

Jesteśmy na dobrej drodze, aby tak się stało. Poprzez wspólną wizję rozwoju partnerstwo CUPRY i FIP sprawia, że świat zaczyna grać w padla. W ciągu ostatnich kilku lat padel stał się drugim najczęściej uprawianym sportem w Hiszpanii z ponad 5 milionami graczy, a także najszybciej rozwijającym się sportem w Europie.

Historia CUPRY i padla

CUPRA zaangażowała się w promocję padla w 2019 roku i od tamtego czasu zyskaliśmy światową obecność w tym sporcie. Jesteśmy sponsorami World Padel Tour (WPT) i FIP. Silnie wspieramy ósemkę wyróżniających się graczy, którymi są: Fernando Belasteguín, Pablo Lima, Ari Sánchez, Agustín Tapia, Alejandro Galán, Paula Josemaría, Fede Chingotto i Juan Tello. Dodatkowo angażujemy się w odkrywanie i rozwijanie młodych talentów. W lutym ogłosiliśmy współpracę z marką Wilson, aby stworzyć jeszcze lepszą rakietę do padla — będzie nią grał w wybranych zawodach z serii WPT Fernando Belasteguín, gwiazda tego sportu. CUPRA jest znana na 50 rynkach i chcemy to wykorzystać do jeszcze intensywniejszej ekspansji padla, aż stanie się on sportem olimpijskim.

Poza kortem

Partnerstwo CUPRY i FIP reprezentuje nie tylko tę konkretną dziedzinę sportu, ale również sportowy styl życia. Każdy z ośmiorga zawodników CUPRA Tribe otrzymał oficjalny samochód serii World Padel Tour – CUPRĘ Formentor e-HYBRID. To pojazd, który zapoczątkował nową erę elektromobilności i inspiruje także poza światem padla.

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!