pl:Aktualności:CUPRA Born - Pierwszy elektryczny samochód sportowy PL/PL

Elektryczna CUPRA Born

CUPRA potwierdza nadejście modelu, który zmieni postrzeganie dynamiki samochodów z napędem elektrycznym. Po zeszłorocznej prezentacji na Geneva Motorshow, gdzie zaprezentowano koncept modelu Born, zebrał on wiele pochwał za elegancki wygląd i charakter. Mimo tak wielu pozytywnych opinii, zespół projektantów i inżynierowie Centrum Technicznego nie spoczęli na laurach. Kontynuowali prace nad samochodem i spowodowali, że nabrał on bardziej sportowego charakteru i wyglądu. Efektem są narodziny pierwszego, w pełni elektrycznego pojazdu marki – CUPRA Born.

Nowy model, który będzie produkowany w niemieckim Zwickau, zwiększy zyski firmy i jednocześnie doskonale wpisze się w filozofię marki CUPRA i profil klienta.

CEO CUPRA, Wayne Griffiths, stwierdził, że „CUPRA Born nosi w sobie DNA marki CUPRA. Udało nam się rozwinąć początkową koncepcję i ukształtowaliśmy nowy, sportowy i dynamiczny charakter oraz zastosowaliśmy szereg zmian technologicznych. Nowa CUPRA Born jest żywym dowodem na to, że osiągi i napęd elektryczny idą ze sobą w parze”.

   CUPRA el born full electric car CUPRA logo

Osiągi i dynamika modelu CUPRA Born były w samym centrum zainteresowania inżynierów podczas prac rozwojowych nad pojazdem, który w efekcie zapewnia przyspieszenie od 0 do 50 km/h już w 2,9 s. Zawieszenie DCC Sport (Dynamic Chassis Control Sport ), zostało opracowane w ramach platformy MEB wyłącznie dla modelu CUPRA Born. Zastosowano w nim połączenie wysokości samochodu do jazdy sportowej z systemem automatycznej adaptacji do dowolnych warunków, zapewniającym doskonałe właściwości jezdne.

W modelu CUPRA Born wykorzystano najnowsze technologie, takie jak wyświetlacz  Head-up Display z funkcją rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). Dzięki wydajnemu akumulatorowi 77 kWh (brutto: 82 kWh), pojazd jest w stanie pokonać dystans do 500 km na jednym ładowaniu. Możliwość szybkiego ładowania zapewnia mu wystarczającą ilość energii na przejechanie odległości co najmniej 260 km już po 30 minutach ładowania.

Wnętrze zaprojektowano tak, by oddawało filozofię CUPRA. W najmniejszym szczególe połączono wysoką jakość z osiągami, co najlepiej oddają kubełkowe fotele oraz nowa kierownica z wyborem profilu jazdy Drive Profile i przyciskami trybów CUPRA. Inżynierowie marki CUPRA, zwracając szczególną uwagę na detale i wysoką jakość, wykorzystali materiały pochodzące z recyklingu, aby podkreślić dbałość o zrównoważony rozwój.

Premiera nowego modelu CUPRA Born w 2021 r. to wyjście naprzeciw etuzjastom e-mobilności. W odpowiedzi na ich oczekiwania, otrzymają unikalny, wyjątkowy i zaawansowany technologicznie produkt umożliwiający im dodatkowo ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!