pl:Aktualności:A reflection of extreme conditions PL/PL

Refleksje o ekstremalnych warunkach.

Współpracowaliśmy z Paolem Pellegrinem, aby uchwycić wyjątkowość CUPRY Formentor na tle jednych z najbardziej majestatycznych, a jednocześnie najbardziej zagrożonych terenów na świecie.

paolo pellegrin in greenland

Człowiek za obiektywem

Paolo Pellegrin jest jednym z czołowych fotoreporterów świata. Od 2005 roku jest członkiem Magnum Photos. Udokumentował największe katastrofy i konflikty współczesnego pokolenia — od rewolucji po wojny i tsunami. Pellegrin nieustannie dąży do tego, aby jego prace „tworzyły most”, i wykorzystuje fotografię, aby powiedzieć coś ważnego. Jego pragnieniem jest tworzenie prac, które oddziałują na odbiorców w sposób subtelny i wyrafinowany.

Uchwycić na fotografii ewoluujący ekosystem

Ta wystawa fotograficzna swój początek ma w naszej podróży na Grenlandię. Braliśmy udział w mistrzostwach Extreme E — serii wyścigów off-road, w których w pełni elektryczne pojazdy ścigają się w ekstremalnych i dziewiczych miejscach na naszej planecie: na pustyni, w lasach deszczowych, na lodowcach, na wybrzeżach oceanów i w Arktyce.

Rajd zorganizowano nie tylko, by wywołać u widzów dreszczyk adrenaliny, lecz także po to, by wywołać impuls do zmiany świata. Celem serii jest wykorzystanie tych imponujących, „otwartych” krajobrazów jako torów wyścigowych, ale bez pozostawiania śladu węglowego dzięki elektrycznym SUV-om.

Aby uświetnić koncepcję Extreme E, połączyliśmy siły w kampanii fotograficznej z Paolem Pellegrinem i wyruszyliśmy przez Grenlandię w CUPRZE Formentor. Jadąc autem, chwytaliśmy odległe krajobrazy oraz nieustannie zmieniające się warunki. Pokazaliśmy monumentalność największej wyspy świata.

Droga zmiany

Wystawa ma podwójną naturę. Wywołuje przytłaczające poczucie bezruchu, a jednocześnie przedstawia niezwykle gwałtowne zmiany w przyrodzie, które zachodzą na naszych oczach. Jest to kampania, która reprezentuje duszę CUPRY, czyli wolność, przełamywanie monotonii i odczuwanie przepływu czystych emocji, a jednocześnie nieustanne kontaktowanie się z otoczeniem i podnoszenie świadomości w celu ochrony naszej planety.

Pellegrin starał się krytycznie spojrzeć na złożoność relacji między człowiekiem a naturą — stworzone przez niego tryptyki dogłębnie analizują tę kwestię. Ujęcia samochodu i krajobrazu są umieszczone obok siebie, łącząc się i kontrastując ze sobą. Gładkie powierzchnie samochodu odzwierciedlają surowe, a zarazem delikatne oblicze natury, co symbolizuje potrzebę naszej uwagi i działania.

Kampania łączy wyjątkowe piękno CUPRY Formentor ze zdumiewającym i czystym bezmiarem naszych ekosystemów – tych, których mamy szczęście wciąż doświadczać. Grenlandia i inne majestatyczne, nieokiełznane części świata są zagrożone i musimy się zjednoczyć, aby walczyć, chronić i zachować ich wolność, nie dla nas, ale dla samej przyrody.

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!