PL/PL

Nowa siedziba główna CUPRA.

CUPRA skonsolidowała strukturę organizacyjną, powołano zespół zarządzający, zwiększono liczbę pracowników o 50%. Obecnie, jak ogłosił prezes CUPRA Wayne Griffiths, na spotkaniu z dealerami marki w trakcie przystanku SEAT & CUPRA on Tour w Liverpoolu, rozpoczęto budowę nowej siedziby głównej firmy.

Powstanie ona obok siedziby głównej SEAT-a. Będzie to nowy wielofunkcyjny budynek o powierzchni 2400 m2, w którym najwięcej uwagi poświęci się sportom motorowym. Projekt architektoniczny siedziby nawiązuje do padoku na torze wyścigowym. Centrum operacyjne sprzedaży, marketingu, zakupów i centrum finansowe firmy zajmie dwa piętra budynku. Przewidziano również miejsce na imprezy plenerowe i prezentację przyszłych modeli marki CUPRAY. Odbywać się one będą na wypełnionej zielenią działce otaczającej siedzibę, której powierzchnia wynosi 10 500 m2. Celom tym ma służyć również przestronne patio i duży taras.

Podczas swojego wystąpienia przed brytyjskimi dealerami marki Wayne Griffiths opisał ewolucję, jaką przeszedł projekt siedziby od 2018 roku, kiedy to zapowiedziano jej powstanie: “”Siedziba główna CUPRA to punkt kulminacyjny naszej konsolidacji jako niezależnej marki. Naszym głównym celem jest podwojenie sprzedaży w okresie od dwóch do czterech najbliższych lat. Posiadanie własnych obiektów pozwoli nam zwiększyć liczbę pracowników do ponad 100 osób i zapewni energięi, którą chcemy się dzielić z entuzjastami motoryzacji na całym świecie”.

Budowa budynku ma zakończyć się w tym roku, a jego otwarcie planowane jest na rok 2020.

Nowe udogodnienia

Wyścigi są podstawą etosu CUPRA. Równocześnie więc trwają prace modernizacyjne budynku SEAT Sport, który był tymczasowo wykorzystywany jako siedziba firmy. 16000 m2 jego powierzchni zmieni się już wkrótce w Wyścigową Fabrykę CUPRA: „Będzie to nasz nowy warsztat sportów motorowych. Będą w nim opracowywane i produkowane samochody wyścigowe marki. To tu przygotujemy debiut elektrycznego modelu wyścigowego CUPRA e-Racer”, powiedział Antonino Labate, Dyrektor ds. strategii, rozwoju biznesu i operacji w CUPRA.

CUPRA będzie również dysponowała niezależną przestrzenią na terenie Casa SEAT, przyszłego, multidyscyplinarnego budynku firmy w samym sercu Barcelony.

Sieć dystrybucyjna CUPRA obejmie ponadto kilka pomieszczeń zlokalizowanych w wybranych salonach sprzedaży SEAT.

Marka prowadzi obecnie 222 CUPRA Corners i do końca roku zakończy realizację kolejnych. Jej 245 biur stanowić będzie 20% sieci SEAT.

Firma przeszkoliła ponad 240 Mistrzów CUPRA Masters, którzy odpowiadają za przekazywanie doświadczeń CUPRA klientom. Marka będzie miała również własne sklepy flagowe poza siecią dealerską SEAT. Obecnie firma poszukuje lokalizacji w słynnych dzielnicach Monachium, Hamburga, Wiednia i Mexico City.

Kierunek – przyszłość.

CUPRA działa jako niezależna marka już od roku i w każdym miesiącu ustanawia kolejny rekord sprzedaży. W pierwszych pięciu miesiącach 2019 roku CUPRA sprzedała 10300 samochodów. To wzrost o 76,8% w porównaniu z okresem styczeń-maj 2018 roku.

Marka wprowadziła właśnie na rynek nowy model CUPRA Ateca, prowadzi intensywne działania promocyjne związane z Leonem CUPRA, a jednocześnie zaprezentowała nowy pojazd koncepcyjny, odzwierciedlający szerokie zainteresowanie odbiorców samochodami elektrycznymi.

CUPRA Formentor i jego wysokowydajny hybrydowy silnik typu plug-in o łącznej mocy 245 KM to nowy manifest marki stworzony z myślą o przyszłości. Zadebiutuje na rynku w 2020 roku, ale prezentowany jest już teraz, podczas SEAT & CUPRA on Tour w Liverpoolu.

SEAT & CUPRA on Tour

Nowy Mii electric, pierwszy w pełni elektryczny pojazd SEAT-a, jako pierwsza zobaczyła Norwegia.  Model ten zostanie wprowadzony na rynek pod koniec bieżącego roku, a tymczasem „SEAT & CUPRA on Tour” kontynuuje objazd Europy i aktualnie dociera do Wielkiej Brytanii.  To dzięki temu wydarzeniu najnowsze modele SEAT i CUPRA odwiedzają strategiczne dla obu marek kraje. Jego brytyjska edycja miała miejsce w Liverpoolu od 18 czerwca do 20 czerwca.

Oprócz modelu CUPRA Formentor, w Merseyside zaprezentowano także CUPRA e-Racer, pierwszy na świecie w 100% elektryczny samochód rajdowy, zaprojektowany przez inżynierów marki. Ten sportowy model zapewnia 300 kW mocy ciągłej i do 500 kW (680 PS) mocy szczytowej. Może osiągnąć maksymalną prędkość 270 km/h i przyspieszyć od 0 do 100 km/h zaledwie w 3,2 sekundy.

Mieszkańcy Liverpoolu poznali bliżej także SEAT-a el-Born, pierwszy w 100% koncepcyjny samochód SEAT-a i platformy MEB grupy Volkswagena. Zaprezentowano go obok Mii Electric. W trakcie imprezy można było zobaczyć także klasyczne samochody SEAT-a.

Po wizycie w Anglii,  pod koniec września i zaraz po targach IAA Motorshow we Frankfurcie, pokaz dotrze do Paryża. Impreza potrwa do końca roku, a kolejne jej trzy przystanki będą miały miejsce w Lizbonie, Berlinie i Mediolanie.