pl:Aktualności: Premiera nowego SUV-a CUPRA Terramar na Węgrzech PL/PL

Premiera nowego SUV-a CUPRA Terramar na Węgrzech

  1. Aktualności
  2. Premiera nowego SUV-a CUPRA Terramar na Węgrzech

Premiera nowego SUV-a CUPRA Terramar na Węgrzech

Premiera CUPRA Terramar

CUPRA zaprezentowała swój najnowszy SUV – CUPRA Terramar. Prezentacja odbyła się w Győr na Węgrzech w fabryce Audi Hungaria. Najnowszy model pracownikom fabryki zaprezentowali: Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRA, Markus Haupt, wiceprezes wykonawczy SEAT SA ds. produkcji i logistyki, Alfons Dintner, dyrektor generalny Audi Hungaria oraz Zoltán Les, członek zarządu ds. produkcji samochodów Audi Hungaria. 

CUPRA Terramar – wzmocnienie współpracy SEAT i Audi 

Prezentacja najnowszego SUV-a została poprzedzona podkreśleniem przez Wayne Griffithsa oryginalności i nieszablonowości aut CUPRA: „Jesteśmy buntownikami ze wspaniałą wizją i niekonwencjonalnym sposobem myślenia i razem dokonamy wielkich rzeczy”. Dyrektor generalny CUPRA podkreślił połączenie w CUPRA Terramar pozornie sprzecznych ze sobą „emocji, chłodu i sportowego charakteru”, które są kompleksową odpowiedzią na szybko rozwijający się rynek SUV-ów w Europie. 

Opinię dyrektora generalnego CUPRA podziela Alfons Dintner, dyrektor generalny Audi Hungaria, który podkreślił jak długą podróż na rynku motoryzacyjnym odbyła CUPRA i jej rolę w kreowaniu perspektyw na przyszłość w branży automotive. 

Miejsce prezentacji CUPRA Terramar nie było przypadkowe. Ten najnowszy model SUV-abędzie produkowane w fabryce Audi Hungaria. I choć firmy współpracują ze sobą od dawna - Audi Hungaria jest odpowiedzialne za produkcję silników do Formentora VZ5, pięciocylindrowej odmiany najlepiej sprzedającego się modelu CUPRA, a CUPRA Formentor, która w ostatnim roku sprzedała się w liczbie ponad 80 000 egzemplarzy, jest produkowana w SEAT Martorell (w miejscu, z którego pochodzi Audi A1 – to dyrektor generalny Audi Hungaria podkreślił znaczenie produkcji CUPRA Terramar w „rozszerzeniu silnych relacji pomiędzy SEAT i Audi”. Jednocześnie Dintner zapewnił zachowanie najwyższych standardów jakościowych w procesie produkcyjnym. 

CUPRA Terramar: zelektryfikowany bohater nowej ery

CUPRA Terramar wyróżnia się nowoczesnym, buntowniczym wyglądem oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Długi na 4,5 m samochód łączy w sobie elementy wpisujące się w DNA CUPRA oraz odważne proporcje. Cechą charakterystyczną najnowszego SUV-a jest długa maska przypominająca kształtem nos rekina, co ma nie tylko wyróżniać CUPRA Terramar na tle innych SUV-ów, ale też być symbolem CUPRA jako pioniera w nowoczesnych rozwiązaniach na rynku motoryzacyjnym i determinacji producenta w dążeniu do sukcesu. 

Premiera CUPRA Terramar planowana jest na 2024 r. SUV będzie dostępny w nowej generacji hybrydowych układów napędowych typu plug-in, gwarantujących zasięg na wyłącznie układzie elektrycznym na dystansie ok. 100 km, jak też w wersji z silnikiem spalinowym (ICE). Nazwa SUV-a jest uczczeniem Terramar w Sitges (Hiszpania), gdzie pięć lat temu CUPRA rozpoczęła swoją podróż po motoryzacyjnych trendach. CUPRA Terramar – wraz z dwoma innymi zelektryfikowanymi modelami: CUPRA Tavasan i Urban Rebel - wpisuje się w strategię elektryfikacji producenta na 2025 rok.