PL/PL

Przydatne akcesoria samochodowe.

Świąteczny okres sprzyja namysłowi na temat najlepszych prezentów dla naszych bliskich. Każdy z nas ma swoje zainteresowania i najlepsze podarunki to takie, które są pożyteczne i mogą być używane cały rok.

W dzisiejszych czasach niemal każda rodzina ma przynajmniej jeden samochód. I nic dziwnego. Daje on człowiekowi mobilność, którą ciężko osiągnąć posługując się tylko transportem publicznym, nie mówiąc już o mniejszych miejscowościach i odosobnionych miejscach, gdzie transportu publicznego po prostu nie ma. Samochód staje się więc w tym przypadku miejscem, w którym spędza się całkiem dużo czasu. Prowokuje to pytanie - jak sprawić, aby ten czas był jak najprzyjemniejszy?

Niezależnie czy jesteś zapalonym wielbicielem samochodów lub mechanikiem czy tylko i wyłącznie przeciętnym użytkownikiem pojazdu, niewątpliwie gadżety, które sprawiają, że doświadczenie jazdy staje się czystą przyjemnością znajdą w twoim życiu zastosowanie.

Dlaczego potrzebuję akcesoriów do samochodu?

Wygoda jazdy jest oczywistą odpowiedzią na to pytanie, ale czy wiesz, że dzięki niektórym gadżetom samochodowym możesz zwiększyć także bezpieczeństwo? Troska o dobre samopoczucie i komfort bliskich również może być rozwiązana dzięki dostosowaniu odpowiednich dodatków do auta. Najlepsze jest to, że gadżety z naszej listy są bardzo uniwersalne i mogą być podarowane jako prezent niezależnie od modelu samochodu. To idealne upominki na dowolną okazję! 

Minimalistycznie czy z rozmachem?

Zanim zdecydujesz się, co chciałbyś kupić do własnego auta lub na prezent, warto zadać sobie kilka pytań. Najważniejsze z nich to: czego potrzebuje kierowca? Akcesoria do samochodu rozwiązują wiele problemów, z którymi zmagają się właściciele pojazdów, dlatego trzeba te trudności zidentyfikować i dostosować gadżety samochodowe do potrzeb kierowcy.

W zależności od budżetu i potrzeb można wybrać z szerokiej gamy akcesoriów dostosowanych do konkretnych osób i ich wymagań - od tanich i drobnych rzeczy za parę złotych do wyspecjalizowanych elektronicznych gadżetów, które zadziwią nawet fanów science-fiction!

Przydatne akcesoria do samochodu na prezent i nie tylko

Na co dzień - bezpieczeństwo i komfort

Te akcesoria samochodowe pomogą wprowadzić do pojazdu podstawowe poczucie komfortu w trakcie jazdy. Wymienione poniżej gadżety niewątpliwie znajdą praktyczne zastosowanie w codziennym użytkowaniu auta.

 1. Ładowarka do samochodu - dziś większość urządzeń nawigacyjnych i map mamy w telefonie, zatem dobrze jest, jeśli mamy w samochodzie możliwość jego doładowania.
 2. Okulary przeciwsłoneczne - jazda, gdy słońce świeci prosto w oczy jest nie tylko niewygodna, ale i niebezpieczna, a na osłonkach nie można niestety zawsze polegać. Okulary przeciwsłoneczne CUPRA to proste i modne rozwiązanie tego problemu.
 3. Uchwyt na telefon/GPS - mapa w telefonie lub GPS muszą być widoczne dla kierowcy, aby mógł ich użyć w trasie, dlatego solidny uchwyt na elektronikę to podstawa.
 4. Torba do samochodu - dobra torba to właściwie podstawa codziennego życia. W niej schowasz wszystkie potrzebne ci przedmioty: telefon, klucze do domu i samochodu, kalendarz czy długopis. Ale jeśli jesteś człowiekiem, który lubi być przygotowany na wszystko, w torbie musisz zmieścić trochę więcej. Od butelki po wodę do małej apteczki - dobrej jakości torba CUPRA zmieści to wszystko i jeszcze więcej. Dzięki niej będziesz dobrze zorganizowany, a co za tym idzie, twój samochód także.
 5. Organizer samochodowy - nieco mniej mobilna wersja torby, ponieważ służy do tego, aby każdy przedmiot w samochodzie miał swoje miejsce. Dzięki dobremu organizerowi nigdy już nie zgubisz ważnych przedmiotów i znacznie łatwiej będzie ci utrzymać porządek w aucie.
 6. Kamera samochodowa - to coraz popularniejszy gadżet, dzięki niej możesz się na drodze poczuć bezpieczniej.

Drobiazgi - idealne na prezent

Jeśli szukasz czegoś małego, co jednak niemniej wzbudzi wdzięczność obdarowanego, wybierz coś z tej listy:

 1. Latarka - praktyczna w każdej dziedzinie życia, nie tylko w samochodzie. Pomoże szukać czegoś co upadło na podłogę, a także uczyni nocne podróże jeszcze wygodniejszymi i bezpiecznymi.
 2. Multitool - nigdy nie wiesz, co się przydarzy w drodze. Dlatego w samochodzie dobrze mieć wielofunkcyjne urządzenie, które nie zajmie dużo miejsca, ale pomoże rozwiązać drobne problemy, które w innym przypadku wymagałyby większego zachodu.
 3. Lokalizator kluczyków - to małe urządzenie jest idealne dla każdego, kto ma problem z zapamiętaniem, gdzie położył kluczyki do samochodu.
 4. Długopis astronauty - na pewno warto mieć długopis w samochodzie, jednak ten długopis nie zostawi nas na lodzie (dosłownie), ponieważ nie tylko pisze pod każdym kątem (jest przystosowany do funkcjonowania nawet w stanie nieważkości, czyli bez grawitacji) ale również nie musimy się obawiać, że zamarznie w nim atrament.
 5. Sakiewka na monety - wiele miejsc takich jak parkingi czy automaty wymaga płacenia gotówką, dlatego dobrze zawsze mieć pod ręką kilka monet o różnych nominałach. Odpowiednio dostosowany do samochodu pojemnik lub sakiewka sprawi, że nie będziesz musiał w panice szukać portfela, gdy pojawi się konieczność zapłacenia.
 6. Naturalny zapach samochodowy - zdecydowanie zdrowszy i ładniej pachnący od standartowej “choineczki”, pozytywnie wpłynie na atmosferę w aucie.

Praktycznie w samochodzie - bezpiecznie na drodze

Jeśli chcesz kupić prezent, który na pewno się przyda lub zwiększyć codzienne bezpieczeństwo jazdy, wybierz którąś z poniższych pozycji:

 1. Zestaw żarówek i bezpieczników - awarie się zdarzają, wie o tym każdy kierowca. Dlatego dobrze jest zapewnić sobie zestaw zapasowych żarówek i bezpieczników, dzięki któremu problemy ze światłami nie będą musiały być powodem wizyty u mechanika.
 2. Koszulka odblaskowa - teoretycznie obowiązkowa w podstawowym wyposażeniu samochodu. Zdecydowanie warto ją mieć.
 3. Skrobaczka i szczotka do lodu - nasze polskie zimy potrafią być kapryśne. Aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa na drodze, codzienne oczyszczanie auta to podstawa. Dzięki tym dwóm prostym i tanim narzędziom zajmie to tylko chwilę.

Na koniec

Pamiętaj, że najważniejsza w przypadku wybierania akcesoriów samochodowych zarówno dla siebie, jak i na prezent dla bliskich jest praktyczność. W naszym artykule znajdziesz tylko bardzo użyteczne i pożyteczne gadżety, dzięki którym jazda stanie się bezpieczniejsza i znacznie wygodniejsza. Nie zapomnij jednak porozmawiać z osobą, którą zamierzasz obdarować, aby poznać jej unikalne doświadczenie jazdy i wybrać coś, co będzie dopasowane, aby pomóc w jej codziennym doświadczeniu jazdy.