PL/PL

Cupra e-Racer stawia pierwsze kroki.

Wielu ludziom tor wyścigowy kojarzy się z rykiem silników.  Ale przyszłość wyścigów nie należy do tego, kto ma najgłośniejszy silnik - chodzi przecież o najlepsze osiągi. A co jeśli najmocniejszy silnik byłby jednocześnie najcichszy? CUPRA wie, że prawdziwa moc pochodzi z wnętrza i jesteśmy gotowi otworzyć maskę naszego auta przed światem, aby każdy mógł się sam przekonać..

CUPRA e-Racer, pierwszy pojazd w pełni zgodny z regulacjami technicznymi E-TCR, z powodzeniem ukończył swój pierwszy rajd na torze w Chorwacji. Z pomocą prawdziwych pasjonatów, zespołu ekspertów ds. akumulatorów samochodowych z Rimac Technology poddaliśmy model e-Racer testom przy różnych prędkościach, aby mieć pewność, że wszystkie cztery silniki zapewniają zintegrowany i skalibrowany napęd tylnych kół. Model CUPRA e-Racer zakończył pierwszy rajd bez najmniejszego problemu. Był to pierwszy raz, kiedy całkowicie elektryczny wyścigowy model CUPRA pojawiła się na torze - a dla nas pierwszy krok na drodze do ponownego zdefiniowania tego, czym są i wyścigi samochodowe.

„Początkowa niepewność związana z kompleksową integracją nowych systemów elektrycznych szybko ustąpiła miejsca optymizmowi. Pierwszy samochód elektryczny marki CUPRA -  i pierwszy w historii w pełni elektryczny samochód wyścigowy - zakończył inauguracyjny wyścig na torze”,  powiedział Xavier Serra, dyrektor Rozwoju Technicznego w CUPRA Racing. „To kolejny krok w stronę realizacji celu, jakim jest ponowne zdefiniowanie wyścigów samochodowych i doświadczenia z jazdy na torze wyścigowym”.

 CUPRA e-Racer stawia pierwsze kroki

Udany pierwszy występ modelu CUPRA e-Racer na torze nie tylko zaprezentował imponujący potencjał tej maszyny, ale także pokazał światu, że e-wyścigi to nie tylko odległe plany czy marzenia  - to po prostu przyszłość, a e-Racer jest tego najlepszą zapowiedzią.

To pierwsze solidne kroki, które są zapowiedzią kolejnych. Wszystkie systemy elektroniczne działają sprawnie. Wszystkie cztery silniki są prawidłowo skalibrowane. Ale wiemy, że jesteśmy w stanie uzyskać o wiele więcej. Dlatego kolejnym ważnym krokiem dla modelu CUPRA e-Racer jest Tor Castellli, gdzie będziemy kontynuować kalibrowanie skomplikowanych układów elektrycznych pojazdu w celu osiągnięcia jego pełnego potencjału. I jesteśmy przekonani, że e-Racer CUPRA będzie gotowy do startu na torze Circuit de Barcelona-Catalunya w finale 2018 TCR Europe Series w październiku bieżącego roku.

Dla prawdziwych miłośników wyścigów, ta pasja nie jest czymś, co można zobaczyć czy usłyszeć. To jest w naszym DNA.

WIĘCEJ INFORMACJI


Chcesz wiedzieć, co będzie dalej? Śledź nas @CUPRA_Official na Instagram i @Cupra_Racing na  Instagram i Twitter.