Moto Sport:CUPRA e-Racer in ETCR PL/PL

CUPRA dla ETCR.

Dzięki takiej marce jak CUPRA wyścigi w przyszłości będą dostarczać zupełnie innych wrażeń. ETCR, jak sugeruje nazwa, będą pierwszymi na świecie mistrzostwami w wyścigach samochodów elektrycznych. Regulacje techniczne tych zawodów opierają się na specyfikacji CUPRA e-Racer. Nasz samochód wyznaczy standardy innym markom, które zdecydują się wziąć udział w wyścigu.

Do startu w wyścigach dopuszczone będą samochody cztero – lub pięcio – drzwiowe, takie jak istniejące już modele TCR z bezstopniową skrzynią biegów i napędem na tylne koła. WSC Technology, spółka zależna WSC Group, która opracowała TCR, dostarcza wspólny pakiet silnika, skrzyni biegów, przetworników oraz zespołu akumulatorów o mocy 65kWh. Można je będzie dopasować do każdego typu samochodu, również tych zbudowanych wg. regulacji TCR

Aby przedstawić możliwości, jakie zapewniają elektryczne samochody wyścigowe przyjrzyjmy się bliżej modelowi CUPRA e-Racer. Maksymalna prędkość, jaką osiąga, to 270 km/h. Przyśpiesza do 100 km/h w czasie 3,2 sekundy. Moc jej akumulatora pozwala na jazdę z maksymalną prędkością przez 40 km. Te rezultaty określają nowe standardy dla samochodów wyścigowych. Zobaczcie film, aby poczuć dreszcz nadchodzących emocji.

The e-Racer

Jesteśmy przekonani, że przyszłość wyścigów samochodowych tkwi w silnikach elektrycznych. ETCR to początek zmian, jakie nastąpią już wkrótce. Obserwujcie @CUPRA_Racing na Instagramie, by na bieżąco wiedzieć o rewolucyjnych zmianach w sportach motorowych. Tam także zobaczycie relację z pierwszego sezonu ETCR, który odbędzie się w 2020 roku.