PL/PL

Od SEAT Sport po CUPRA Racing.

Ewolucja sportów motorowych.

W 1970 roku uruchomiliśmy nasz dział sportowy – SEAT Sport. Od tego czasu sporty motorowe bardzo się zmieniły. I my też. Właśnie dlatego SEAT Sport to obecnie CUPRA RACING – znak nowej ery wyścigów i sportowego charakteru. Nie tylko dlatego, że jest to istotą obecnego świata marki CUPRA. Ale także dlatego, że rozwijamy ten projekt z myślą o jutrze. CUPRA Racing pobudza w nas ambicję, by zdefiniować, ustanowić i zrealizować nową wizję wyścigów – na torze i poza nim.

 

CUPRA Racing rozwija się. Przechodzi od tradycyjnych formatów do nowych platform i partnerstw, które wskazują nowy kierunek wyścigom. Nie boimy się zmian, w kierunku których podążają rywalizacja i sposób rozgrywania wyścigów. Dzięki temu doprowadzimy do rewolucji w wyścigach. Wszystko to będzie możliwe dzięki naszej determinacji, 40-letniemu doświadczeniu i niezastąpionemu zespołowi pasjonatów, którzy odegrali ważną rolę w wielu zawodach – takich jak Seria TCR z modelem SEAT Leon CUP RACER.

Realizując pionierskie działania CUPRA Racing, wróciliśmy do warsztatu, by stworzyć e-Racer CUPRA. To pierwszy elektryczny samochód wyścigowy w historii, który jest symbolem prawdziwej zmiany w świecie wyścigów.

Technologia e-Racer zapoczątkowała zupełnie nową erę w świecie sportów motorowych. Stworzyła serię E-TCR – pierwsze w historii elektryczne mistrzostwa samochodów wyścigowych, które rozpoczną się w 2019 roku.

W skrócie, CUPRA ma ambicję, aby na nowo zinterpretować wyścigi – w każdy możliwy sposób. I nie możemy się już doczekać tego, co wydarzy się na końcu każdego okrążenia. 

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Śledź nas na Twitter @Cupraracing i Instagram @Cupra_racing.