pl:Moto Sport:Meet the CUPRA Pilots for WTCR 2019 PL/PL

Niech zwycięży najlepszy.

Technologia samochodów wyścigowych w ostatnich dziesięcioleciach zmieniła się bardzo. Przyjrzyjmy się choćby modelowi CUPRA TCR. Przeprojektowana skrzynia biegów DSG zapewnia lepszą wydajność, pozwalając kierowcy w pełni poczuć moc 350 KM. Sześciostopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów, elektroniczny układ kierowniczy, ulepszone mapy, zwiększony kąt skrętu koła kierownicy, to wszystko sprawia, że samochód ten wydaje się pochodzić z przyszłości.  

To samo można powiedzieć o grach wideo symulujących wyścigi samochodowe. Dzięki realistycznej grafice 3D i imponującej sztucznej inteligencji, za sprawą joysticków ze sprzężeniem zwrotnym i opcji multiplayer online dzisiejsze gry zapewniają nam niezwykle realistyczne doświadczenie. Z jednej strony to tylko zabawa i gra dla fanów rywalizacji na torze, z drugiej aplikacja, która może pomóc  profesjonalnym kierowcom.

Zapytaliśmy o to światowej klasy mistrzów wyścigów, których CUPRA niedawno powitała na pokładzie. Oto oni. Daniel Haglöf, współzałożyciel PWR Racing. Młody Mikel Azcona, również z PWR Racing, zwycięzca ubiegłorocznych mistrzostw Europy TCR. Tom Coronel z Comtoyou Racing, pilot z najdłuższą historią w zawodach TCR. Aurélien Panis, również z Cometoyou Racing, mający na koncie 6 zwycięstw i 17 wejść na podium w wieku zaledwie 24 lat. Są to piloci, którzy będą rywalizować w wyścigach w barwach marki CUPRA podczas CUPRA TCR w rozpoczynającym się sezonie 2019 WTCR.

Nie czytacie ze zrozumieniem: nie będą rywalizować o samochód marki CUPRA. Będą rywalizować w wyścigach dla marki CUPRA, w barwach marki. 

WTCR 2019 pilots

Jakie są Twoje doświadczenia związane z grami symulującymi wyścigi samochodowe?

Daniel Haglöf: Te gry są niesamowite. Grałem w nie ze znajomymi z prawdziwego toru. Czuliśmy się tak, jakbyśmy ścigali się naprawdę, a przecież wszyscy siedzieliśmy w tym samym pokoju. Uwielbiam to uczucie, na torze, uwielbiam w grach wideo. Czuję tę samą adrenalinę, porównywalne emocje, identyczny poziom skupienia. Jeśli mogę skupić się wystarczająco w grze wideo, będę potrafił to zrobić także na torze.

Mikel Azcona: Gry wideo symulujące wyścigi są bardzo przydatne. Pozwalają poznać tory wyścigowe, na których nigdy nie byłeś. To bardzo ważne, szczególnie dla mnie w tym roku. Muszę zapoznać się aż z 8 nowymi torami. Musisz grać, jeśli chcesz jeździć szybciej.

Tom Coronel: Gry tego rodzaju zapewniają doświadczenie niemal identyczne z tym, które znamy my kierowcy, aczkolwiek trzeba pamiętać, że jest to 2D. Oglądając świat w dwóch wymiarach masz wrażenie niedosytu, jest to więc w 66,666% podobne. Kiedy widzę, jak daleko młodzi kierowcy potrafią zajść w grach wideo, żałuję, że nie było ich za moich czasów.

Aurélien Panis: Niektóre symulatory są naprawdę bardzo realistyczne. I dzięki nim mogę doskonalić swoje umiejętności, na przykład żeby nauczyć się danego toru. Różnica pomiędzy doświadczeniem wirtualnym a tym prawdziwym będzie odczuwalna zawsze. O idealną symulację jest naprawdę trudno. To dobrze jednak, że możemy dzięki nim trenować i uczyć się torów oraz niektórych ustawień samochodu.

Jakie to uczucie ścigać się jako pilot CUPRA w prawdziwym życiu?

Daniel Haglöf: W Szwecji prywatnie jeżdżę CUPRĄ Ateca. To wspaniały samochód. Mam ogromny sentyment do tej marki. Reprezentowanie jej na światowej scenie jest dla mnie niezwykłym przeżyciem.

Mikel Azcona: Z marką CUPRA związałem się 4 lata temu.Jesteśmy jak rodzina, znam tam dosłownie wszystkich. W zeszłym roku wygraliśmy TCR Europe, w tym - też nie spoczniemy na laurach.

Tom Coronel: CUPRA to fantastyczna, nowa marka, która kształtuje swój charakter - i to mi odpowiada. Wybrałem CUPRA ze względu na ludzi. Czuję pozytywne wibracje od zespołu, który za tą marką stoi.

Aurélien Panis: Myślę, że CUPRA jest jednym z najlepszych samochodów TCR. W przeszłości widzieliśmy jak walczyła o zwycięstwo, o tytuły mistrzowskie. Z ogromną determinacją. Dzisiaj to ja jestem kierowcą CUPRA i napawa to mnie wielką dumą.  

 

A jak to jest prowadzić CUPRA TCR w prawdziwym życiu?

Daniel Haglöf: CUPRA TCR to zwycięski samochód, znamy go bardzo dobrze. To mieszanka niezawodności i wyjątkowych osiągów. To idealny samochód na mistrzostwa świata.

Mikel Azcona: CUPRA TCR to wymarzony samochód do szybkiego pokonywania zakrętów i punktów hamowania. Łatwo się prowadzi, można nim jechać bardzo szybko, gwarantuje wiele radości nawet przy maksymalnej prędkości.

Tom Coronel: CUPRA TCR może wygrać każdy wyścigi. Jeśli chociaż trochę w to uwierzysz, możesz tego dokonać.

Aurélien Panis: Czuję się naprawdę dobrze w CUPRA TCR. To naprawdę mocny, dobrze zaprojektowany samochód, który trzyma się toru. To niezwykle ważne dla wszystkich, którzy chcą zdobywać punkty i wygrywać wyścigi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami na torze  WTCR 2019? Śledź nas na  Twitterze @cupra_racing, aby otrzymywać najnowsze informacje.

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!