2020.0.1.0 PL/PL

Partner CUPRA

Robert Karaś

Sportowe osiągi 

Robert Karaś w 2018 roku ustanowił rekord świata na ekstramalnym dystansie Triple Ultra Triathlon. W 30 godzin 48 minut i 57 sekund elblążanin przebył aż 678 km. Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata na dystansie potrójnego Ironmana nie było jednak pierwszym sukcesem 30-latka. Sportowiec nosi także tytuł światowego rekordzisty w podwójnym Ironmanie, podczas którego pokonuje się 7,6 km w wodzie, 360 km rowerem i 84,4 km biegnąc. W maju 2019 roku poprawił z kolei rekord Polski w triathlonie, przemierzając po kolei 3,8 km, 180 km i 42,2 km w jedyne 8 godzin 13 minut i 41 sekund. 

Determinacja

Sportowa przygoda Roberta Karasia zaczęła się jeszcze w jego dzieciństwie i od samego początku była ukierunkowa na osiągnięcie celu. Jego globalny sukces to konsekwencja regularnych treningów i nieugiętej postawy. Robert codziennie pracuje nad kondycją, możliwościami fizycznymi i co ważniejsze – siłą ducha. Ustanowienie rekordu świata poprzedzały starty w innych zawodach, gdzie sportowiec musiał się zmierzyć nie tylko z rywalami, ale i samym sobą. 

Pasja

Robert ma sport we krwi i zna jego różne oblicza. Już w młodości trenował piłkę ręczną, a później pływanie. Do 2016 roku pracował zawodowo jako strażak, co nie kolidowało z jego sportową pasją – w 2015 roku zdobył tytuł mistrza świata straży pożarnej na dystansie Ironman. W końcu postawił poświęcić 100% swojej uwagi triathlonowi, dzięki któremu się spełnia i realizuje marzenia. Zaraża pasją innych, prowadząc swoją drużynę triathlonową Team Karaś. Nie zamierza rezygnować z obranej ścieżki i stawia poprzeczkę coraz wyżej. Każda jego decyzja potwierdza siłę pasji. W tym roku ma jeden najważniejszy cel – udział w Mistrzostwach Świata na Hawajach.