2020.0.1.0 PL/PL

Partner CUPRA

Aleksandra Popławska

Wyjątkowość

Aleksandra Popławska to wyjątkowa postać w polskiej kulturze. W pracy przedstawia najwyższy poziom gry aktorskiej, ale po zejściu z desek sceny teatralnej czy opuszczeniu planu filmowego przechodzi do roli matki i partnerki – w pełną pasji codzienność. Wyjątkowa na scenie, z niestandardowym podejściem do życia.  „Wataha”, „Belfer” czy „Kobiety mafii” – to tylko niektóre produkcje, w których zagrała. Wcielanie się w postacie silnych, niezależnych kobiet w kultowych polskich produkcjach filmowych i telewizyjnych to tylko część pracy Aleksandry Popławskiej.

Wyrafinowanie

Pochodząca z Zabrza artystka jest też wielokrotnie nagradzaną reżyserką i aktorką teatralną zaangażowaną w działalność Teatru Rozmaitości i Teatru 6. Piętro w Warszawie. Stworzone przez nią spektakle i role teatralne zostały nagrodzone m.in. nagrodą Feliksa Warszawskiego za Najlepszą Reżyserię, nagrodą główną na Festiwalu Sztuk Współczesnych R@port czy nagrodami aktorskimi na Festiwalach Sztuki Aktorskiej w Kaliszu i festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu. Za wcielenie się w rolę Małej Metalowej Dziewczynki w przedstawieniu "Między nami dobrze jest", aktorka  otrzymała m.in. Nagrodę Aktorską na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w 2009 roku. Artystyczny  talent ujawnia różnych dziedzinach kultury i sztuki, czerpiąc inspiracje z każdego przeżytego doświadczenia.  

Pasja

Z aktorstwem jest związana od dzieciństwa. Nieprzerwany entuzjazm do dzisiaj kieruje jej kroki na scenę i przed kamerę. Częste podróże, kilkugodzinne próby i nagrania jej nie zniechęcają. Ciągły ruch, wyjazdy na plany filmowe, podróże z teatrem i nieprzespane noce są wyrazem prawdziwej pasji, która nieustannie napędza ją do działania.