new-cupra-leon-kl16 PL/PL
Elektryczna CUPRA – zasięg

ELEKTROMOBILNOŚĆ. W STYLU CUPRA.

Naszą pasję do osiągów i wyścigów napędza teraz także napęd elektryczny. Odkryj jego możliwości: maksymalny moment obrotowy już przy starcie i natychmiastowe przyspieszenie. Poznaj elektromobilność w stylu CUPRA!

NASZE SILNIKI ELEKTRYCZNE I HYBRYDOWE.

Poznaj bliżej 3 typy samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym.

ładowanie%20samochodu%20marki%20CUPRA%20przy%20pomocy%20ładowarki%20ściennej

Napęd elektryczny (BEV)

Prosta konstrukcja napędu minimalizuje ryzyko awarii i sprawia, że eksploatacja auta jest tańsza. Silnik elektryczny, od razu po wciśnięciu pedału przyspieszenia, oddaje kierowcy całą swoją moc. Zasięg modeli Cupra może wynieść nawet 552 km. Akumulatory naładujesz w domu, korzystając ze zwykłego gniazdka, ładowarki ściennej (wallbox) lub na publicznej stacji szybkiego ładowania. W tym ostatnim wypadku 100 km zasięgu zyskasz w 7 minut.

Napęd hybrydowy plug-in (PHEV)

Ma dwa źródła napędu – energię elektryczną i benzynę. Dzięki temu, np. w mieście, możesz korzystać z napędu elektrycznego i przejechać nawet 50-60 km bez zużywania benzyny. Silnik spalinowy pozwala planować długie podróże bez ograniczeń, a wysoka moc napędu hybrydowego zapewnia dynamiczne osiągi.

Napęd mild hybrid (MHEV)

Zapewnia większą płynność jazdy, wyższą dynamikę i niższe zużycie paliwa. Samochód napędzany jest przez silnik spalinowy, który wspomagany jest przez dodatkowy akumulator zasilany instalacją 48V. Dzięki temu częściej można korzystać z systemu start/stop, a reakcje silnika spalinowego na gaz są szybsze. Akumulator nie może być ładowany z zewnętrznego źródła energii, która jest odzyskiwana np. podczas hamowania.

Korzyści, jakie daje elektromobilność

Napęd elektryczny i hybrydowy zapewnia niższe koszty użytkowania, emituje mniej spalin i zwiększa dynamikę jazdy.

Młoda%20kobieta%20wysiada%20z%20elektrycznego%20pojazdu

Niska lub zerowa emisja spalin

Samochody, które odzyskują energię elektryczną podczas jazdy, zapewniają nie tylko większą oszczędność paliwa i pieniędzy, ale także niższą emisję CO₂ w porównaniu z autami napędzanymi silnikami konwencjonalnymi.

Elektromobilność to znacznie niższe koszty

Brak konieczności wymianu oleju czy mniejsze koszty energii dla napędu elektrycznego sprawiają, że eksploatacja i serwis auta elektrycznego są tańsze niż modeli spalinowych. W niektórych krajach zyskujesz też darmowy parking czy przejazdy autostradą.

Dotacje, rabaty i ulgi podatkowe

Wiele krajów, w tym Polska, zachęca kierowców do kupna auta elektrycznego, oferując rządowe programy wsparcia finansowego.

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ ŁADOWARKI CUPRA?

Ładowarka CUPRA Charger to kompaktowe i wygodne rozwiązanie. Umożliwia zasilanie pojazdu w zaciszu własnego domu i zapewnia wiele innych korzyści.

Młoda%20kobieta%20podłącza%20samochód%20CUPRA%20do%20ładowarki

Szybciej

Ładuj akumulatory z mocą do 11 kW za pomocą domowej ładowarki Cupra Charger. Podłącz auto wieczorem i ciesz się pełnym zasięgiem rano.

Lepsze połączenie

Kiedy tylko chcesz, możesz zdalnie zarządzać procesem ładowania lub sprawdzić poziom baterii. Wystarczy, że zainstalujesz w swoim telefonie aplikację CUPRA Easy Charging.

Bezpieczniej

Zintegrowana funkcja wykrywania prądu uszkodzeniowego minimalizuje koszty instalacji i spełnia rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa.

ŁATWE ŁADOWANIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

Zyskaj dostęp do 500 000 punktów ładowania za pośrednictwem aplikacji Easy Charging. Jedna aplikacja do ładowania Twojej CUPRY w każdym miejscu***.

Elektromobilność%20to%20także%20możliwość%20zarządzania%20autem%20z%20poziomu%20smartfona

Zintegrowane rozwiązanie

To miłe doświadczenie. Zarówno aplikacja, jak i karta służąca do ładowania na publicznych stacjach ładowania są kompatybilne z ładowarką CUPRA Charger Connect.

Znajdź punkty ładowania

Przeszukaj okolicę za pomocą aplikacji, aby znaleźć najbliższe punkty ładowania na mapie.

Funkcja Plug & Charge

Ładuj samochód bez konieczności używania karty, a nawet uruchamiania aplikacji. Wystarczy podłączyć przewód do ładowania i korzystać z tysięcy ładowarek w całej Europie, niezależnie od ich operatora. Na koniec miesiąca dostaniesz tylko rachunek z podsumowaniem kosztów. Wybierz taryfę, wpisz VIN swojego auta w aplikacji i korzystaj z łatwego ładowania Plug & Charge.

Usprawniona płatność

Dokonuj wszystkich płatności w prosty sposób za pomocą jednej karty i otrzymuj jedną fakturę z podsumowaniem kosztów ładowania.

Cupra Plug & Charge

Poznaj wyjątkowe korzyści!

Electric%20car%20with%20the%20CUPRA%20charger
 1. Oszczędzaj czas i ładuj auto bez konieczności używania karty czy aplikacji.

 2. Ciesz się sprawną i bezpieczną obsługą za każdym razem.

 3. Uzyskaj dostęp do wielu punktów ładowania za pośrednictwem jednej subskrypcji.

 4. Kontroluj wydatki na bieżąco.

Aplikacja Easy Charging dla Twojego smartfona

Aplikacja dla systemu Android

Aplikacja dla systemu iOS

CUPRA CONNECT 4. GENERACJI

CUPRA Connect Born – 4. generacja

CUPRA CONNECT 4. GENERACJI

Uruchamiaj zdalnie funkcje swojego pojazdu elektrycznego za pomocą aplikacji My CUPRA. Zarządzaj swoją CUPRĄ Born poprzez zdalne usługi online dostępne w aplikacji My CUPRA.

Specjalne funkcje dla modeli w pełni elektrycznych

Powitaj erę elektromobilności, dzięki usługom umożliwiającym sterowanie funkcjami pojazdu elektrycznym, takim jak e-Manager i Routines.

Specjalne funkcje dla modeli w pełni elektrycznych

Powitaj erę elektromobilności, dzięki usługom umożliwiającym sterowanie funkcjami pojazdu elektrycznym, takim jak e-Manager i Routines.

Poznaj CUPRA Connect

FAQ


CUPRĘ Born możesz kupić już dziś. Znajdź najbliższego dealera CUPRA, by dowiedzieć się więcej, lub sprawdź samochody dostępne od ręki.


Dokładny zasięg pojazdu elektrycznego jest zależny od czynników takich jak:

 • rodzaj trasy i terenu;
 • warunki atmosferyczne;
 • obciążenie pojazdu ( pasażerowie + bagaż);
 • zużycie akumulatora;
 • wyposażenie opcjonalne pojazdu (felgi, opony, itp);
 • użycia klimatyzacji i innych systemów ( korzystanie z klimatyzacji, ogrzewania, oświetlenia czy innych systemów elektrycznych w samochodzie może wpływać na zasięg poprzez większe zużycie energii)
 • stylu prowadzenia pojazdu.

Podany zasięg ustalono na podstawie wytycznych WLTP, określających standardowe warunki testowe obowiązujące wszystkich producentów samochodów. Taki sposób wyliczania dokładnego przebiegu pojazdu umożliwia osiągnięcie porównywalnych wyników we wszystkich produkowanych pojazdach. 


Energia elektryczna jest zazwyczaj tańsza niż benzyna i olej napędowy. Ponadto samochód elektryczny ma znacznie niższe koszty utrzymania niż pojazd spalinowy, ponieważ dysponuje mniejszą ilością elementów narażonych na zużycie lub awarię.


CUPRĘ Born można ładować w domu lub w trasie. Jeśli chcesz naładować samochód w warunkach domowych, skorzystaj z konwencjonalnej wtyczki lub ładowarki CUPRA Charger dostarczanej przez firmę Elli. Jeżeli natomiast musisz naładować samochód w trasie, uruchom aplikację Easy Charging firmy Elli, która pomoże Ci znaleźć i nawigować do najbliższego punktu ładowania. Aplikacja posiada funkcję filtrowania punktów ładowania według dostępności, prędkości ładowania i typu wtyczki.


W zależności od sposobu ładowania uzupełnienie energii akumulatorów CUPRY Born może zająć od kilku minut do kilku godzin. Ładowanie samochodu do zasięgu 100 km może trwać jedynie 7 minut, czyli tyle czasu, ile zajmuje wypicie filiżanki kawy. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej elektryfikacji samochodów CUPRA.


Tak, oferujemy rozwiązania umożliwiające ładowanie zarówno w domu, jak i w trasie.  Szczegóły na temat ładowarki CUPRA Elli oraz ofertę jej instalacji znajdziesz na stronie internetowej CUPRA.    


Długość CUPRY Born wynosi 4,324 m, szerokość liczy 1,809 m, natomiast wysokość to 1,540 m. Born posiada bagażnik o pojemności 385 litrów. Więcej informacji znajdziesz w specyfikacji technicznej CUPRY Born w sekcji specyfikacja.


*Dotyczy CUPRA Leon PHEV **Dopłaty mogą się różnić w zależności od regionu geograficznego. Więcej informacji na stronie:  http://www.nfosigw.gov.pl/. *** Czasy ładowania różnią się w zależności od następujących czynników: temperatury zewnętrznej i temperatury baterii, maksymalnego napięcia ładowarki i jego aktualnego stanu, a także stanu akumulatora i korzystania z innego sprzętu elektrycznego w samochodzie podczas ładowania. **** Oczekuje na uzyskanie certyfikacji.