pl:O nas:Electrification:Baza wiedzy o Elektromobilności:The CUPRA DarkRebel World Premiere formentor-vz5-km7r PL/PL

Miejski samochód elektryczny w atrakcyjnym finansowaniu

Wraz z rozwojem technologii napędu w motoryzacji pojawił się nowy segment, który szybko zaczął zyskiwać popularność. To małe samochody elektryczne. Początkowo ich zasięgi stanowiły pewne ograniczenie. Jednak udoskonalenie napędu elektrycznego i pojawienie się nowych, wykorzystujących to modeli, jak CUPRA Born, sprawiło, że małe auta elektryczne stały się bardzo praktycznym wyborem. Zwłaszcza, kiedy można je mieć w atrakcyjnym finansowaniu.

CUPRA Born to najmniejszy model w gamie marki skierowanej do fanów samochodów z wyjątkowym temperamentem. Ma bardzo charakterystyczny dla CUPRY, dynamiczny design, który sprawia, że auto wyróżnia się na ulicach. Chociaż kategoria, do jakiej zaliczany jest Born to miejskie samochody elektryczne, to temu modelowi nie brakuje wyrazistości. Smukła, opływowa, a jednocześnie pełna ostrych linii sylwetka i sportowo zaprojektowane wnętrze sprawiają, że w CUPRZE Born zawsze można czuć się wyjątkowo oraz spodziewać zaciekawionych spojrzeń przechodniów.

Gabaryty i inne właściwości CUPRY Born czynią ją świetną propozycją nie tylko do miasta. Auto mierzy 4,324 m długości oraz 1,809 m szerokości. Pod tym względem można uplasować ją na granicy segmentów B i C. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę przestronność wnętrza, to CUPRA Born oferuje naprawdę sporo miejsca – tyle, co w autach kompaktowych. Wynika to m.in. z jej wysokości, wynoszącej 1,540 m. Przy projektowaniu inżynierowie nie zapomnieli także o przestrzeni na bagaże – do dyspozycji użytkowników jest bagażnik o pojemności 385 litrów. Mówiąc krótko – auto oferuje dużo miejsca i zostało funkcjonalnie zaprojektowane, a jednocześnie jest na tyle kompaktowe, że doskonale sprawdza się w mieście, gdzie ważna jest zwrotność i kompaktowe wymiary.

 

Jak zatem widać nie ma jednej metody umożliwiającej finansowanie samochodu dla osoby prywatnej, która by odpowiadała każdemu. Właśnie dlatego jest ich wiele i każda z nich ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Warto się zatem zastanowić nie, która z nich jest ogólnie najlepsza, ale która mi najbardziej odpowiada.

Pierwszym kryterium na pewno powinno być to, czy chcesz zostać pełnoprawnym właścicielem pojazdu i robić z nim, co ci się żywnie podoba. Jeśli to dla ciebie bardzo ważne, to najlepszy będzie kredyt, jeśli średnio - leasing, a gdy w ogóle ci na tym nie zależy, to wynajem długoterminowy. Pamiętaj, że w im mniejszym stopniu będziesz posiadaczem samochodu, tym niższą opłatę miesięczną będziesz uiszczał. Jak zatem widać, jak to zwykle bywa, coś za coś. Inną kwestią jest to, czy lubisz często zmieniać samochody.

Gdy nie jest to dla ciebie koniecznie, dobry będzie kredyt, jeśli średnio - leasing, który po zakończeniu umowy pozwala zmienić auto. Jeśli to dla ciebie bardzo ważne, warto rozważyć wynajem, bo takie umowy są zwykle krótsze niż leasingowe. Inną kwestią jest to, że im bardziej jesteś właścicielem swojego pojazdu, tym bardziej musisz zajmować się wszystkim, co z nim związane.

Jeśli nie zależy ci na posiadaniu, tylko na jeżdżeniu, możesz go wynająć. Wtedy w cenie miesięcznej raty będziesz miał wliczone wiele usług takich jak ubezpieczenie, serwis, pomoc w razie wypadku, a często nawet wymiana opon. 

Atrakcyjne możliwości finansowania

Za wyborem CUPRY Born przemawiają nie tylko względy praktyczne czy cechy tego modelu, ale również atrakcyjne możliwości finansowania. CUPRA Born dostępna jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych z finansowaniem o niskim całkowitym koszcie lub z niską miesięczną ratą. Takie możliwości zapewnia oferta Volkswagen Financial Services.

W przypadku oferty dla przedsiębiorców, CUPRĘ Born możesz mieć w opcji z leasingiem KLASYCZNYM lub leasingiem JAK ABONAMENT. Ten pierwszy pozwala rozłożyć w czasie spłatę całkowitej wartości samochodu, dzięki czemu na atrakcyjnych warunkach można stać się właścicielem auta. W przypadku oferty z opłatą początkową wynoszącą 20% i umowy zawieranej na 36 miesięcy z wykupem 1%, można skorzystać z preferencyjnego leasingu z sumą opłat jedynie 103%*. Oczywiście w leasingu KLASYCZNYM można również w inny sposób ustawić parametry finansowania, wnosząc opłatę początkową w wysokości do 45% wartości auta oraz wybierając czas umowy w przedziale od 24 do 60 miesięcy. 

Leasing samochodu JAK ABONAMENT, w odróżnieniu do KLASYCZNEGO, ma na celu uzyskanie jak najniższej miesięcznej raty finansowania. Dlatego w czasie trwania umowy spłacasz jedynie prognozowaną utratę wartości samochodu. Dopiero na koniec okresu finansowania podejmujesz decyzję, czy chcesz spłacić pozostałą część wartości i wykupić samochód z leasingu, czy wolisz zwrócić je do salonu. W przypadku tej drugiej opcji możesz regularnie bez większych problemów zamieniać samochód na nowy nawet do 3 lata. Leasing JAK ABONAMENT to zatem doskonała propozycja dla firm, którym zależy na tym by miesięczna rata za samochód nie stanowiła istotnego obciążenia budżetu firmy. Oblicz ratę leasingu JAK ABONAMENT w poniższym kalkulatorze:

 

Podobne rozwiązania w formule klasycznej oraz JAK ABONAMENT dostępne są także dla klientów indywidualnych. Również oni mogą skorzystać z niskich całkowitych kosztów finansowania lub oferty z niską miesięczną ratą w ramach poszczególnych rozwiązań kredytowych. Szczegółowe informację odnośnie finansowania dla Klientów indywidualnych.

*Dane aktualne na dzień 19.03.2024r. Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!