pl:Samochody koncepcyjne:CUPRA UrbanRebel PL/PL

CUPRA Raval.

Miejski samochód elektryczny, który rzuca wyzwanie konwencjom i wywołuje prawdziwe emocje.

W 2025 r. wprowadzimy na rynek model Raval (początkowo UrbanRebel) – miejski samochód elektryczny. Pojazd, który sprawi, że CUPRA wykroczy daleko poza swoje granice. Raval jest dziełem emocji, zaprojektowanym i stworzonym dla prawdziwych buntowników elektrycznego świata.

Samochód ma napęd na przednie koła i jest skonstruowany na małej platformie MEB Grupy Volkswagen, co sprawia, że to pojazd miejski, który zapewnia doskonałe osiągi i wywołuje prawdziwe emocje.

Pojazd jest symbolem zrównoważonego rozwoju i przekraczania granic konstrukcyjnych. Raval ma 4,03 m długości. Zastosowaliśmy w nim zaawansowane polimery pochodzące z recyklingu i materiały naturalne, aby stworzyć pojazd bardziej przyjazny dla środowiska.

Do produkcji części elementów i tkanin wykorzystaliśmy technologię 3D i wzornictwo parametryczne, co pozwoliło poprawić osiągi i zoptymalizować koszty.

cupra-urbanrebel-interior

Lekka konstrukcja nadwozia i wnętrza sprawia, że silnik elektryczny o mocy 226 KM (166 kW) i pakiet akumulatorów rozpędzają ten miejski samochód elektryczny do prędkości 100 km/h w zaledwie 6,9 sekundy i zapewniają mu zasięg do 440 km (wersja Range).

Zaprojektowana i opracowana w Barcelonie CUPRA Raval zostanie wprowadzona na rynek w 2025 r. Produkcja planowana jest w Martorell, w ramach programu Strategic Project for Economic Recovery and Transformation dla Electric and Connected Vehicle (po hiszpańsku VEC).

– Raval jest dla nas czymś więcej niż tylko samochodem. To model, który zdemokratyzuje miejską mobilność elektryczną. Przystępny i ekologiczny,  będzie stanowił symbol wejścia nowej generacji do naszej oferty – powiedział Wayne Griffiths.

Czy widziałeś nasze wydarzenie Unstoppable Impulse w Terramar?

Spotkaliśmy się, aby zaprezentować przyszłość elektryfikacji i nasze ekscytujące plany na kolejne lata z naszą nową gamą produktów.

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!