pl:Samochody:CUPRA Range:CUPRA Born cupra-born-k11 PL/PL

CUPRA BORN

W 100% elektryczny impuls nowej generacji.

Zasięg do:

551

km

Maksymalna moc:

231

KM

0-100 km/h w:

7,0

s

Born Advantage Edition

Cupra Born Advantage Edition

Born Advantage Edition

Teraz Born z korzyścią do 43 914 zł!*

Doświadczaj elektryzującej CUPRY Born w bogatej wersji Advantage Edition już od 1 583 zł netto/m-c!**
Wartość wyposażenia uwzględniona dla modelu Born e-Boost Advantage Edition 77kWh: 13 114 zł. Dopłata między analogicznym silnikiem dla wersji e-Boost i e-Boost Advantage Edition wynosi 2 200 zł. W kwocie korzyści zawarta jest obniżka ceny w wysokości 33 000 zł (77 kWh).
Pobierz cennik tutaj


Doświadczaj elektryzującej CUPRY Born w bogatej wersji Advantage Edition już od 1 583 zł netto/m-c!**
Wartość wyposażenia uwzględniona dla modelu Born e-Boost Advantage Edition 77kWh: 13 114 zł. Dopłata między analogicznym silnikiem dla wersji e-Boost i e-Boost Advantage Edition wynosi 2 200 zł. W kwocie korzyści zawarta jest obniżka ceny w wysokości 33 000 zł (77 kWh).
Pobierz cennik tutaj


*Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Born e-Boost Advantage Edition 77kWh do wersji e-Boost 77kWh z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona dla modelu Born e-Boost Advantage Edition 77kWh: 13 114 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji e-Boost i e-Boost Advantage Edition wynosi 2 200 zł. W kwocie korzyści zawarta jest obniżka ceny w wysokości 33 000 zł (77 kWh).

**Rata leasingu „Jak Abonament” dla parametrów: opłatą wstępną jest subwencja programu „Mój elektryk”, okres finansowania 48 miesięcy, roczny przebieg 15 000 km. Oferta dla przedsiębiorców.

Atrakcyjne finansowanie 103%

*Leasing klasyczny. Suma opłat 103% dostępna dla parametrów leasingu: opłata wstępna: 20%, okres leasingu: 36 miesięcy, wartość wykupu: 36 miesięcy - 1%.

Oferta dla przedsiębiorców.

Leasing Jak Abonament

Od 1411 zł netto / opłata wstępna: subwencja programu „Mój elektryk".

Podana kwota stanowi miesięczną ratę netto Leasingu Jak Abonament. Parametry przyjęte do kalkulacji raty: opłata wstępna: subwencja programu „Mój elektryk", okres leasingu: 48 miesięcy, roczny przebieg 15 000 km, finalna rata określona w umowie.

Oferta dla przedsiębiorców.

Samochody dostępne od ręki

Nowa CUPRA Born już na Ciebie czeka! Sprawdź auta, które możesz mieć już dziś w naszej wyszukiwarce.

Kalkulator „Oszczędności CUPRA Born ” jest narzędziem o charakterze wyłącznie orientacyjnym, służącym do określania szacunkowych oszczędności związanych z używaniem wybranego samochodu elektrycznego CUPRA. Zużycie energii elektrycznej, uwzględnione w kalkulatorze, określają dane WLTP. Przy kalkulacji uwzględniono codzienny dojazd do pracy przez 30 dni miesięcznie (360 dni w roku).

DRAPIEŻNY NA ZEWNĄTRZ I W ŚRODKU

Born został stworzony z połączenia sportowej energii i duszy zdobywcy.

Wkrocz w nową erę i poznaj więcej szczegółów dotyczących nadwozia i wnętrza CUPRY Born.

DOPASUJ JĄ DO SIEBIE

Wybierz ulubiony kolor lakieru i obręczy. Skonfiguruj swój samochód elektryczny według własnych upodobań.

Environment Layer
Kolor Aurora Blue CUPRA Born z 20-calowymi felgami aluminiowymi Blizzard.

Kolory

Obręcze

Metalizowany

Kolor Aurora Blue Kolor Rayleigh Red Kolor Geyser Silver Kolor Quasar Grey Kolor Glacial White

Niemetalizowany

Kolor Vapor Grey

Aero

 CUPRA Born z 20-calowymi felgami aluminiowymi Blizzard. CUPRA Born z 20-calowymi felgami aluminiowymi Hurricane CUPRA Born z 20-calowymi felgami aluminiowymi Firestorm. CUPRA Born z 19-calowymi felgami aluminiowymi Copper Typhoon. CUPRA Born z 19-calowymi felgami aluminiowymi Typhoon. CUPRA Born z 18-calowymi felgami aluminiowymi Cyclone.

NOWA ERA ELEKTRYFIKACJI

Maksymalna moc, zerowa emisja spalin i inteligentna jazda. Teraz nadszedł perfekcyjny moment, aby się przesiąść.

Ładowanie%20CUPRY%20Born%20w%20kolorze%20Aurora%20blue

Opcje ładowania

W domu, w drodze lub u celu podróży. Gdziekolwiek jesteś, ładowanie jest proste. Dla pełnej wygody zainstaluj ładowarkę Wallbox w domu lub skorzystaj z aplikacji Easy Charging, która pomoże Ci ładować, gdy jesteś poza domem. CUPRA Born posiada gotowe rozwiązania do ładowania niezależnie, gdzie jesteś.

Korzyści

 • Zerowa emisyjność
 • Niskie koszty użytkowania
 • Możliwość otrzymania dotacji, rabatu i ulgi podatkowej
Dowiedz się więcej

Poznaj nasze ładowarki

NIEDOŚCIGNIONA MOC ELEKTRYCZNOŚCI

Okiełznaj ducha prawdziwego zdobywcy i wytycz nową drogę. Napędzany bezemisyjnymi osiągami, wspierany przez ekscytujący napęd CUPRY.

CUPRA%20Born%20Vapor%20Grey%20colour%20with%2020%22%20Aero%20wheels

Technologia e-Boost

Maksymalny performance. Po naciśnięciu przycisku funkcja ta wyzwala elektryzujący impuls pozwalający na uzyskanie błyskawicznych osiągów.

Adaptacyjne zawieszenie (DCC)

Drapieżne wrażenia z jazdy. CUPRA Born przystosowuje zawieszenie, aby płynnie reagować na każdą nierówność i każdy zakręt.

Natychmiastowe przyspieszenie

Poczuj emocje związane z natychmiastowym przyspieszeniem, które daje silnik elektryczny.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności.

ZAWSZE POŁĄCZONY

Jeszcze inteligentniejsza jazda dzięki usługom online CUPRA CONNECT GEN. 4.: od zdalnego sterowania pojazdem po muzykę i nawigację online.

Kierowca%20sprawdza%20aplikację%20MyCUPRA,%20zbliżając%20się%20do%20CUPRY%20Born

Ulepszony Navi System 12″

Zyskaj dostęp do nawigacji online z informacjami o przebiegu trasy i mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym. Skorzystaj z wyszukiwarki stacji ładowania, aby lepiej zaplanować swoją podróż.

Aplikacja MyCUPRA*****

 • Ustaw odpowiednie naładowanie akumulatora w stanie gotowości do wyjazdu lub ustal procedurę ładowania.
 • Za pomocą aplikacji możesz kabinę ogrzać zimą lub schłodzić latem.
 • Zapomniałeś, gdzie zaparkowałeś? Znajdź swoją CUPRĘ, nawigując do ostatniego miejsca parkowania.
 • Blokuj drzwi, wyłączaj światła i otrzymuj powiadomienia o włączeniu się kontrolki ostrzegawczej.
Odkryj łączność

*****Aplikacja My CUPRA jest już dostępna w Google Play i App Store firmy Apple.

Wkrótce więcej funkcji/ ulepszeń.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak uzyskać dofinansowanie do samochodu elektrycznego

Wielu zachwyca się drapieżną, elektryczną CUPRĄ Born. Ale niewielu wie, że teraz można otrzymać na nią rządową dotację! Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie do samochodu elektrycznego w ramach programu “Mój elektryk”.

Dowiedz się więcej

POCZUJ MOC ELEKTRYCZNOŚCI

Maksymalne obroty, natychmiastowe przyspieszenie. Dzięki w pełni elektrycznemu silnikowi poczujesz moc, jaką dysponuje CUPRA Born od samego początku.

Born

Napęd

Elektryczny

Akumulator 58 kWh (62kWh)

Skrzynia automatyczna

Właściwości napędu

Maksymalna moc

231 KM

Maksymalny zasięg

421 km

Przyspieszenie (0-50 km/h)

2.6 s

Maksymalna moc

231 KM

Maskymalny zasięg

551 km

leasing

103%

Najważniejsze informacje

 • 19” Aero wheels
 • Heated CUPRA steering wheel with satellite buttons for e-Boost function
 • 340x27mm front disk brakes
 • 548km electric range
 • CUPRA CONNECT****
 • Sportowa, podgrzewana kierownica CUPRA
 • 12-calowy dotykowy ekran multimedialny
 • Oświetlenie ambientowe wnętrza
 • Sportowe nakładki na pedały
 • 18-calowe obręcze aluminiowe

FAQ


CUPRĘ Born możesz kupić już dziś. Znajdź najbliższego dealera CUPRA, by dowiedzieć się więcej, lub sprawdź samochody dostępne od ręki.


Dokładny zasięg pojazdu elektrycznego jest zależny od czynników takich jak:

 • rodzaj trasy i terenu;
 • warunki atmosferyczne;
 • obciążenie pojazdu ( pasażerowie + bagaż);
 • zużycie akumulatora;
 • wyposażenie opcjonalne pojazdu (obręcze, opony, itp);
 • użycia klimatyzacji i innych systemów ( korzystanie z klimatyzacji, ogrzewania, oświetlenia czy innych systemów elektrycznych w samochodzie może wpływać na zasięg poprzez większe zużycie energii)
 • stylu prowadzenia pojazdu.

Podany zasięg ustalono na podstawie wytycznych WLTP, określających standardowe warunki testowe obowiązujące wszystkich producentów samochodów. Taki sposób wyliczania dokładnego przebiegu pojazdu umożliwia osiągnięcie porównywalnych wyników we wszystkich produkowanych pojazdach. 


Energia elektryczna jest zazwyczaj tańsza niż benzyna i olej napędowy. Ponadto samochód elektryczny ma znacznie niższe koszty utrzymania niż pojazd spalinowy, ponieważ dysponuje mniejszą ilością elementów narażonych na zużycie lub awarię.


CUPRĘ Born można ładować w domu lub w trasie. Jeśli chcesz naładować samochód w warunkach domowych, skorzystaj z konwencjonalnej wtyczki lub ładowarki CUPRA Charger dostarczanej przez firmę Elli. Jeżeli natomiast musisz naładować samochód w trasie, uruchom aplikację Easy Charging firmy Elli, która pomoże Ci znaleźć i nawigować do najbliższego punktu ładowania. Aplikacja posiada funkcję filtrowania punktów ładowania według dostępności, prędkości ładowania i typu wtyczki.


W zależności od sposobu ładowania uzupełnienie energii akumulatorów CUPRY Born może zająć od kilku minut do kilku godzin. Ładowanie samochodu do zasięgu 100 km może trwać jedynie 7 minut, czyli tyle czasu, ile zajmuje wypicie filiżanki kawy. Więcej informacji znajdziesz na stronie poświęconej elektryfikacji samochodów CUPRA.


Tak, oferujemy rozwiązania umożliwiające ładowanie zarówno w domu, jak i w trasie.  Szczegóły na temat ładowarki CUPRA Elli oraz ofertę jej instalacji znajdziesz na stronie internetowej CUPRA.    


Długość CUPRY Born wynosi 4,324 m, szerokość liczy 1,809 m, natomiast wysokość to 1,540 m. Born posiada bagażnik o pojemności 385 litrów. Więcej informacji znajdziesz w specyfikacji technicznej CUPRY Born w sekcji specyfikacja.


** Przyciski funkcyjne dostępne tylko w wersji e-Boost, która będzie dostępna w 2022 r.

***Zasięg dla samochodów elektrycznych może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów.
W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

****CUPRA Connect - mobilne usługi online, to cyfrowy produkt SEAT SA, Autovía A-2, km 585, 08760 Martorell, składa się z co najmniej jednego lub kilku pakietów usług zgodnie przedstawionym wykazem. Te pakiety usług są dostępne tylko dla aut marki CUPRA.  Aby korzystać z CUPRA CONNECT, wymagana jest rejestracja online w portalu MyCUPRA lub w aplikacji CUPRA CONNECT za pomocą identyfikatora CUPRA ID. Ponadto należy zawrzeć osobną umowę z SEAT SA dotyczącą usług Online w ramach CUPRA CONNECT.  Korzystanie z mobilnych usług online CUPRA Connect jest możliwe dzięki zintegrowanemu połączeniu internetowemu. Związane z tym koszty transmisji danych na terenie Europy za wyjątkiem usług pakietu Rozrywka Online oraz mobilnego Wi-Fi będzie ponosić firma SEAT SA w ramach obszaru działania sieci. W celu korzystania z wyżej wykluczonych usług i poszczególnych aplikacji CUPRA Connect można nabywać płatne pakiety danych od partnerskiego operatora telefonii komórkowej Cubic Telecom i korzystać z nich w obszarze działania sieci wielu krajów na terenie Europy. Informacje dotyczące cen i obsługiwanych krajów znajdują się na stronie https://seat.cubictelecom.com..  Alternatywnie można korzystać z radia internetowego i strumieniowania mediów za pośrednictwem mobilnego urządzenia końcowego (np. smartfona) z funkcją mobilnego punktu dostępu WLAN. W tym przypadku odpowiednie usługi są dostępne tylko na podstawie istniejącej lub zawartej odrębnej umowy z operatorem telefonii komórkowej i tylko w obszarze działania określonej sieci komórkowej.   Pobieranie danych z Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a szczególnie w przypadku korzystania z usługi za granicą, może powodować naliczanie dodatkowych opłat, takich jak np. opłaty roamingowe.   Obowiązują również ogólne warunki i postanowienia dotyczące mobilnych usług online CUPRA CONNECT firmy SEAT SA. (https://my.seat/portal/#/legal/terms-and-conditions)  

W celu korzystania z bezpłatnej aplikacji CUPRA Connect jest potrzebny smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębną umową zawartą z operatorem telefonii komórkowej między użytkownikiem a operatorem telefonii komórkowej.  Dostępność opisanych w pakietach pojedynczych usług CUPRA Connect zależnie od kraju może przedstawiać się różnie i zależy zarówno od pojazdu, jak i wyposażenia. Usługi są dostępne przez ustalony okres obowiązywania umowy, a w okresie obowiązywania umowy ich treść może podlegać zmianom lub usługi te mogą zostać odpowiednio dostosowane. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://my.seat/portal/#/welcome i u Partnera CUPRA. Informacje dotyczące warunków taryfy za usługi komórkowe są dostępne u operatorów sieci komórkowych. Podane ceny obejmują podatek VAT.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. W zależności od wariantu i wersji zużycie energii wynosi od 15,4 kWh/100 km do 16,7 kWh/100 km (na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego), emisja CO2 0 g/km. Zużycie energii zostało określone zgodnie z procedurą WLTP. Szczegóły dot. WLTP, czasu ładowania i zasięgu sprawdź na stronie https://www.cupraofficial.pl/wltp.html lub zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki CUPRA

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

CUPRA zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Podane ceny obejmują podatek VAT (23 %). W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki CUPRA.

 

Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów CUPRA.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki CUPRA są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki CUPRA sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.cupraofficial.pl/serwis/recykling-samochodow.html

Born Advantage Edition - Przedstawiana korzyść to różnica kwoty wynikającej z porównania wersji Born e-Boost Advantage Edition 77kWh do wersji e-Boost 77kWh z analogicznym wyposażeniem w cenie katalogowej. Wartość wyposażenia uwzględniona dla modelu Born e-Boost Advantage Edition 77kWh: 13 114 zł. Dopłata między analogicznymi silnikami dla wersji e-Boost i e-Boost Advantage Edition wynosi 2 200 zł. W kwocie korzyści zawarta jest obniżka ceny w wysokości 33 000 zł (77 kWh).