cupra-born-k11 PL/PL

NOWA CUPRA BORN

W 100% elektryczny impuls nowej generacji.

Zasięg do:

552

km*

Maksymalna moc:

231 KM

0-100 km/h w:

6.6

0-50 km/h w:

2.6

*Zasięg dla samochodów elektrycznych może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu. 

Kalkulator „Oszczędności CUPRA Born ” jest narzędziem o charakterze wyłącznie orientacyjnym, służącym do określania szacunkowych oszczędności związanych z używaniem wybranego samochodu elektrycznego CUPRA. Zużycie energii elektrycznej, uwzględnione w kalkulatorze, określają dane WLTP. Przy kalkulacji uwzględniono codzienny dojazd do pracy przez 30 dni miesięcznie (360 dni w roku).

DRAPIEŻNY NA ZEWNĄTRZ I W ŚRODKU

Nowy Born został stworzony z połączenia sportowej energii i duszy zdobywcy.

DAJ SIĘ PONIEŚĆ EMOCJOM

Wkrocz w nową erę i poznaj więcej szczegółów dotyczących nadwozia i kabiny CUPRY Born.

** Przyciski funkcyjne dostępne tylko w wersji e-Boost, która będzie dostępna w 2022 r.

DOPASUJ JĄ DO SIEBIE

Wybierz ulubiony kolor lakieru i felgi. Skonfiguruj swój samochód elektryczny według własnych upodobań.

Environment Layer
Kolor Aurora Blue Nowa CUPRA Born z 20-calowymi felgami aluminiowymi Blizzard.

Kolory

Felgi

Metalizowany

Niemetalizowany

NOWA ERA ELEKTRYFIKACJI

Maksymalna moc, zerowa emisja spalin i inteligentna jazda. Teraz nadszedł perfekcyjny moment, aby się przesiąść.

Ładowanie%20CUPRY%20Born%20w%20kolorze%20Aurora%20blue

Opcje ładowania

W domu, w drodze lub u celu podróży. Gdziekolwiek jesteś, ładowanie jest proste. Dla pełnej wygody zainstaluj ładowarkę CUPRA w domu lub skorzystaj z aplikacji Easy Charging, która pomoże Ci ładować, gdy jesteś poza domem. CUPRA Born posiada gotowe rozwiązania do ładowania niezależnie, gdzie jesteś.

Korzyści

 • Zerowa emisyjność
 • Niskie koszty użytkowania
 • Możliwość otrzymania dotacji, rabatu i ulgi podatkowej

Jak uzyskać dofinansowanie do samochodu elektrycznego

Wielu zachwyca się drapieżną, elektryczną CUPRĄ Born. Ale niewielu wie, że teraz można otrzymać na nią rządową dotację! Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie do samochodu elektrycznego w ramach programu “Mój elektryk”.

Dowiedz się więcej

NIEDOŚCIGNIONA MOC ELEKTRYCZNOŚCI

Okiełznaj ducha prawdziwego zdobywcy i wytycz nową drogę. Napędzany bezemisyjnymi osiągami, wspierany przez ekscytujący napęd CUPRY.

CUPRA%20Born%20Vapor%20Grey%20colour%20with%2020%22%20Aero%20wheels

Pakiet e-Boost

Maksymalny performance. Po naciśnięciu przycisku funkcja ta wyzwala elektryzujący impuls pozwalający na uzyskanie błyskawicznych osiągów.

Adaptacyjne zawieszenie (DCC)

Drapieżne wrażenia z jazdy. CUPRA Born przystosowuje zawieszenie, aby płynnie reagować na każdą nierówność i każdy zakręt.

e-Sound

Innowacyjny system opatentowany przez CUPRĘ emituje specjalny sygnał, by ostrzec pieszych przed nadjeżdżającym samochodem elektrycznym.

Natychmiastowe przyspieszenie

Poczuj emocje związane z natychmiastowym przyspieszeniem, które daje silnik elektryczny.

POCZUJ MOC ELEKTRYCZNOŚCI

Maksymalne obroty, natychmiastowe przyspieszenie. Dzięki w pełni elektrycznemu silnikowi poczujesz moc, jaką dysponuje CUPRA Born od samego początku.

Born

Striking design meets instant electric performance.

Silnik

Elektryczna

Battery 45 kWh (55kWh) / 110 kW

Skrzynia automatyczna/Elektryczna

Właściwości silnika

Moc

150 KM

Zasięg do***

349 km

Przyśpieszenie (0-100KPH)

8.9 s

Moc

204 KM

Zasięg do*

427 km

Przyśpieszenie (0-100KPH)

7.3 s

Najważniejsze informacje

 • 18-calowe felgi aluminiowe
 • Sportowa, podgrzewana kierownica CUPRA
 • 12-calowy dotykowy ekran multimedialny
 • Kubełkowe fotele
 • Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna
 • Oświetlenie ambientowe wnętrza
 • CUPRA CONNECT****
 • Sportowe nakładki na pedały
 • Oświetlenie powitalne CUPRA

***Zasięg dla samochodów elektrycznych może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów.
W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności.

ZAWSZE POŁĄCZONY

Jeszcze inteligentniejsza jazda dzięki usługom online CUPRA CONNECT GEN. 4.: od zdalnego sterowania pojazdem po muzykę i nawigację online.

Kierowca%20sprawdza%20aplikację%20MyCUPRA,%20zbliżając%20się%20do%20CUPRY%20Born

Ulepszony Navi System 12″

Zyskaj dostęp do nawigacji online z informacjami o przebiegu trasy i mapami aktualizowanymi w czasie rzeczywistym. Łatwo wyszukuj stacje ładowania i sprawdzaj godziny ich otwarcia. 

Aplikacja MyCUPRA*****

 • Ustaw odpowiednie naładowanie akumulatora w stanie gotowości do wyjazdu lub ustal procedurę ładowania.
 • Za pomocą aplikacji możesz kabinę ogrzać zimą lub schłodzić latem.
 • Zapomniałeś, gdzie zaparkowałeś? Znajdź swoją CUPRĘ, nawigując do ostatniego miejsca parkowania.
 • Blokuj drzwi, wyłączaj światła i otrzymuj powiadomienia o włączeniu się kontrolki ostrzegawczej.
Odkryj łączność

*****Aplikacja My CUPRA jest już dostępna w Google Play i App Store firmy Apple.

Wkrótce więcej funkcji/ ulepszeń.

Systemy bezpieczeństwa działają wyłącznie w ramach ich technologicznych granic i nadal niezbędne jest zachowanie należytej ostrożności przez kierowcę. Kierowca musi być w każdej chwili gotowy do przejęcia kontroli nad pojazdem. Systemy wspomagające nie zwalniają go z odpowiedzialności za zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak uzyskać dofinansowanie do samochodu elektrycznego

Wielu zachwyca się drapieżną, elektryczną CUPRĄ Born. Ale niewielu wie, że teraz można otrzymać na nią rządową dotację! Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie do samochodu elektrycznego w ramach programu “Mój elektryk”.

Dowiedz się więcej

FAQs


CUPRA Born będzie dostępna na początku 2022 roku.


Nie. Ale jeśli wyślesz nam swoją preferowaną konfigurację CUPRY Born, w pierwszej kolejności – gdy tylko będzie możliwość zakupu auta – otrzymasz wszystkie związane z nią nowe informacje. CUPRA Master skontaktuje się z Tobą i zaoferuje Ci szansę bycia jedną z pierwszych osób, które przeprowadzą jazdę próbną z możliwością zakupu CUPRA Born. Konfiguracja nie jest w żaden sposób wiążąca i jest bezpłatna.


Parametry konfiguracji, specyfikacje techniczne i sugerowane ceny są wartościami szacunkowymi, które mogą się zmienić.


Jazdy próbne nowym modelem CUPRA Born będą możliwe w pierwszych miesiącach 2022 roku.


Personalizację możesz wykonać dowolną liczbę razy. Wysłanie formularza spowoduje wygenerowanie wiadomości zwrotnej, dzięki której będziemy mogli informować Cię o tym, kiedy samochód będzie dostępny w sprzedaży.


Podobnie jak w przypadku pojazdów spalinowych, zużycie energii (a w konsekwencji zasięg) pojazdu elektrycznego będzie się zmieniać w zależności od sposobu użytkowania i ukształtowania terenu. Jeśli użytkowanie odbywa się wyłącznie w mieście, zasięg przy pełnym naładowaniu będzie większy, ponieważ podczas hamowania przywracana jest duża ilość energii. Natomiast jeśli pojazd będzie poruszać się wyłącznie po autostradach, autonomia będzie mniejsza, ponieważ pojazdy elektryczne zużywają więcej energii przy większych prędkościach. Zasięg ten może się również zmieniać w zależności od pogody. Więcej informacji można znaleźć na stronie elektryfikacji CUPRA. 


Największa różnica dotyczy zużycia. Koszt energii elektrycznej jest zwykle niższy niż paliwa lub oleju napędowego. Dzięki temu możemy przejechać 100 km nawet kilkukrotnie taniej niż w przypadku paliw sztucznych (w zależności od ceny za kWh). Ponadto pojazd elektryczny ma znacznie mniejsze koszty utrzymania niż pojazd spalinowy, ponieważ ma trwalsze części, a także jest ich mniej, co oznacza, że są one mniej podatne na zużycie.


Nowy model CUPRA Born można ładować w domu, w podróży lub w miejscu docelowym. W domu możliwe jest ładowanie za pomocą konwencjonalnej wtyczki lub ładowarki CUPRA. Jeśli ładujesz CUPRĘ Born poza domem (w drodze do celu lub w samym miejscu docelowym), możesz skorzystać z publicznych punktów ładowania AC lub publicznych ładowarek DC (superszybkie ładowanie)..


W zależności od rodzaju ładowania, ładowanie CUPRY Born może zająć od kilku minut do kilku godzin. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na stronę na temat elektryfikacji CUPRA.


Tak, naszą ładowarkę CUPRA wraz z ofertą instalacji znajdziesz na stronie CUPRA.


Nowa CUPRA Born ma 4322 mm długości, 1809 mm szerokości i 1537 mm wysokości przy maksymalnej masie całkowitej 2260 kg. Pojemność bagażnika to 385 l. Więcej informacji na temat danych technicznych CUPRY Born znajdziesz w specyfikacji.


Pakiet e-Boost oferuje do +27 KM dodatkowej mocy – wystarczy nacisnąć prawy przycisk (funkcyjny) na kierownicy. Przekłada się to na lepsze przyspieszenie i dynamikę. Oprócz kierownicy z przyciskami funkcyjnymi pakiet obejmuje również ulepszone przednie hamulce tarczowe i aluminiowe felgi AERO 19″.


Więcej

****CUPRA Connect - mobilne usługi online, to cyfrowy produkt SEAT SA, Autovía A-2, km 585, 08760 Martorell, składa się z co najmniej jednego lub kilku pakietów usług zgodnie przedstawionym wykazem. Te pakiety usług są dostępne tylko dla aut marki CUPRA.  Aby korzystać z CUPRA CONNECT, wymagana jest rejestracja online w portalu MyCUPRA lub w aplikacji CUPRA CONNECT za pomocą identyfikatora CUPRA ID. Ponadto należy zawrzeć osobną umowę z SEAT SA dotyczącą usług Online w ramach CUPRA CONNECT.  Korzystanie z mobilnych usług online CUPRA Connect jest możliwe dzięki zintegrowanemu połączeniu internetowemu. Związane z tym koszty transmisji danych na terenie Europy za wyjątkiem usług pakietu Rozrywka Online oraz mobilnego Wi-Fi będzie ponosić firma SEAT SA w ramach obszaru działania sieci. W celu korzystania z wyżej wykluczonych usług i poszczególnych aplikacji CUPRA Connect można nabywać płatne pakiety danych od partnerskiego operatora telefonii komórkowej Cubic Telecom i korzystać z nich w obszarze działania sieci wielu krajów na terenie Europy. Informacje dotyczące cen i obsługiwanych krajów znajdują się na stronie https://seat.cubictelecom.com..  Alternatywnie można korzystać z radia internetowego i strumieniowania mediów za pośrednictwem mobilnego urządzenia końcowego (np. smartfona) z funkcją mobilnego punktu dostępu WLAN. W tym przypadku odpowiednie usługi są dostępne tylko na podstawie istniejącej lub zawartej odrębnej umowy z operatorem telefonii komórkowej i tylko w obszarze działania określonej sieci komórkowej.   Pobieranie danych z Internetu w ramach pakietów danych w zależności od taryfy telefonii komórkowej, a szczególnie w przypadku korzystania z usługi za granicą, może powodować naliczanie dodatkowych opłat, takich jak np. opłaty roamingowe.   Obowiązują również ogólne warunki i postanowienia dotyczące mobilnych usług online CUPRA CONNECT firmy SEAT SA. (https://my.seat/portal/#/legal/terms-and-conditions)  

W celu korzystania z bezpłatnej aplikacji CUPRA Connect jest potrzebny smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym iOS lub Android oraz karta SIM z opcją transmisji danych z istniejącą lub odrębną umową zawartą z operatorem telefonii komórkowej między użytkownikiem a operatorem telefonii komórkowej.  Dostępność opisanych w pakietach pojedynczych usług CUPRA Connect zależnie od kraju może przedstawiać się różnie i zależy zarówno od pojazdu, jak i wyposażenia. Usługi są dostępne przez ustalony okres obowiązywania umowy, a w okresie obowiązywania umowy ich treść może podlegać zmianom lub usługi te mogą zostać odpowiednio dostosowane. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://my.seat/portal/#/welcome i u Partnera CUPRA. Informacje dotyczące warunków taryfy za usługi komórkowe są dostępne u operatorów sieci komórkowych. Podane ceny obejmują podatek VAT.

Od 1 września 2018 r. wszystkie nowe pojazdy wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej muszą być badane i homologowane zgodnie z procedurą WLTP określoną w rozporządzeniu Komisji (UE) 2017/1151. WLTP zapewnia bardziej rygorystyczne warunki badania i bardziej realistyczne wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w porównaniu do stosowanej to tej pory metody NEDC. W zależności od wariantu i wersji zużycie energii wynosi od 15,4 kWh/100 km do 16,7 kWh/100 km (na podstawie świadectw homologacji typu, dla cyklu mieszanego), emisja CO2 0 g/km. Zużycie energii zostało określone zgodnie z procedurą WLTP. Szczegóły dot. WLTP, czasu ładowania i zasięgu sprawdź na stronie https://www.cupraofficial.pl/wltp.html lub zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki CUPRA

Montaż akcesoriów w pojeździe może mieć wpływ na poziom zużycia paliwa/energii, emisję CO2 lub zasięg oraz może nastąpić najwcześniej po pierwszej rejestracji pojazdu, wyłącznie na Państwa życzenie.

Zasięg dla samochodów elektrycznych lub zasięg w trybie elektrycznym dla hybryd typu Plug-In może się różnić w zależności od wersji i wyposażenia oraz zamontowanych akcesoriów. W praktyce rzeczywisty zasięg różni się w zależności od stylu jazdy, prędkości, korzystania z dodatkowych odbiorników energii, temperatury zewnętrznej, liczby pasażerów, obciążenia ładunkiem i topografii terenu.

Wszelkie prezentowane informacje, w szczególności zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Prezentowane informacje nie stanowią zapewnienia w rozumieniu art. 556(1)§2 Kodeksu cywilnego. Z uwagi na ograniczenia parametrów ekranu, na którym obraz jest wyświetlany,  przedstawione kolory mogą nieznacznie różnić się od faktycznych kolorów lakieru i materiałów.

CUPRA zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w prezentowanych wersjach. Przedstawione detale wyposażenia mogą różnić się od specyfikacji przewidzianej na rynek polski. Zamieszczone zdjęcia mogą przedstawiać wyposażenie opcjonalne, dostępne za dopłatą. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji pojazdu następują w umowie sprzedaży, a określenie parametrów technicznych zawiera świadectwo homologacji typu pojazdu. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania. Podane ceny obejmują podatek VAT (23 %). W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem Marki CUPRA.

 

Nie wszystkie obręcze/opony są dostępne w momencie konfiguracji. Niektóre obręcze/opony są oferowane w limitowanej ilości lub mogą nie być dostępne w momencie zakupu. Prosimy zapytać Dealera o dostępność obręczy/opon i sprawdzić, czy skonfigurowany przez Państwa samochód posiada wybrane wyposażenie dodatkowe. Ze względów logistycznych i technologicznych zamówienie opon ściśle określonego producenta jest niemożliwe. Informacje o etykiecie UE opon dostępne u Partnerów CUPRA.

Wszystkie produkowane obecnie samochody marki CUPRA są wykonywane z materiałów spełniających pod względem możliwości odzysku i recyklingu wymagania określone w normie ISO 22628 i są zgodne z europejskimi świadectwami homologacji wydanymi wg dyrektywy 2005/64/WE. Volkswagen Group Polska sp. z o.o. podlega obowiązkowi zapewnienia wszystkim użytkownikom samochodów marki CUPRA sieci odbioru pojazdów po wycofaniu ich z eksploatacji, zgodnie z wymaganiami ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Więcej informacji dotyczących ekologii znajdą Państwo na stronach: https://www.cupraofficial.pl/serwis/recykling-samochodow.html