2020.0.1.0 PL/PL

CUPRA E-RACER

Pierwszy na świecie w 100% elektryczny samochód wyścigowy.

Celem modelu CUPRA jest stworzenie nowej definicji wyścigów – odmiennych, czystszych i wydajniejszych. Kluczową rolę będzie w nich odgrywać technologia i łączność. Model CUPRA e-Racer wyprzedza przyszłość i otwiera drzwi do rywalizacji w pełni elektrycznych samochodów już w 2019 roku.

680 KM. Moc szczytowa do 500 kW, dostępna przez 10 sekund. 12 000 obrotów przy pojedynczym współczynniku redukcji 1:5,6. Tak! E-Racer CUPRA to prawdziwy samochód wyścigowy.

270 km/h, od 0 do setki w nieco ponad 3 sekundy, 4 silniki i 6 072 baterie, które ładują się w 40 minut – a wszystko to niemal w zupełnej ciszy, w czystszy i bardziej przyjazny dla środowiska sposób. Ale to nie koniec. Silnik elektryczny jest prostszy, wymaga mniej zabiegów konserwacyjnych i jest bardziej wydajny. Moc silnika jest odzyskiwana podczas hamowania i uwalniania dzięki pełnemu wykorzystaniu energii kinetycznej. 

Jest to nowa koncepcja samochodu wyścigowego, która otwiera drogę do nowych wrażeń z jazdy. Aby uzyskać lepszą aerodynamikę, lusterka wsteczne zostały zamienione w mini kamery. Zintegrowany ekran na desce rozdzielczej pozwala kierowcy zobaczyć to, co się dzieje wokół niego. A centralny ekran dotykowy pozwala monitorować i przesyłać w czasie rzeczywistym odpowiednie dane – związane z układem elektrycznym i osiągami samochodu. 

Jak kierowcy będą doświadczać tych wszystkich zmian? Jak zmieni się udział kibiców w wyścigach dzięki np. bezpośredniej łączności z samochodami? Tego dowiemy się już niebawem.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu wyścigowego/rajdowego/koncepcyjnego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.