Services:Oferty sezonowe | CUPRA Serwis:Wymiana rozrządu PL/PL

Wymiana rozrządu

Rozrząd to jeden z najważniejszych podzespołów w Twojej CUPRZE. Jego usterka – zerwanie paska lub łańcucha – może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia silnika.

Jak to możliwe? Wyobraź sobie wielki zegar, w którym za ruch wskazówek odpowiadają dwa połączone ze sobą koła zębate. Elementy te muszą poruszać się w odpowiednim kierunku, z właściwą prędkością, aby czasomierz wskazywał poprawną godzinę.

W samochodzie rozrząd działa trochę jak te koła w zegarze. Składa się on głównie z paska lub łańcucha, który łączy wał korbowy (umiejscowiony w silniku) z wałkami rozrządu, które otwierają i zamykają zawory.

Wszystkie te elementy muszą być idealnie ze sobą zsynchronizowane za pośrednictwem rozrządu, aby cały silnik auta działał sprawnie, jak szwajcarski zegarek. W przeciwnym razie może dojść do poważnej usterki takiej jak wygięcie zaworów. To natomiast może skutkować koniecznością przeprowadzenia remontu generalnego albo wymiany silnika.

Wymiana rozrządu nie jest czynnością, którą wykonuje się często, ale jej znaczenie dla sprawności Twojego auta jest nieocenione. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie swojego samochodu, zwłaszcza jeśli jest to model używany o nieco wyższym przebiegu. 

Katalogi akcesoriów CUPRA

Spraw, by Twoja CUPRA była jeszcze bardziej dopasowana do Ciebie. Poznaj wyjątkową kolekcję felg, opon i pozostałych akcesoriów CUPRA.

Przejdź do strony >

Pakiety serwisowe CUPRA

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty pakietów serwisowych i nie martw się kosztami przeglądów przez cały okres trwania gwarancji, a nawet dłużej. Sprawdź szczegóły!

Przejdź do strony >

Sprawdź pozostałe oferty sezonowe

Powrót do sekcji głównej