pl:O nas:Electrification:Baza wiedzy o Elektromobilności:The CUPRA DarkRebel World Premiere formentor-vz5-km7r PL/PL

Co nowego w autach elektrycznych w 2023?

Auta elektryczne 2023: Jakie innowacje wprowadziła CUPRA na rynek?

Rok 2023 to bez wątpienia rok popularyzacji samochodów elektrycznych. Z miesiąca na miesiąc popularność pojazdów z silnikiem elektrycznym sukcesywnie wzrastała, aby pod koniec roku osiągnąć pułap ponad 57 tys. szt. Czym wyróżniają się auta elektryczne 2023? Doskonałą odpowiedzią są modele marki CUPRA, które łączą w sobie nowoczesne rozwiązania z unikalnym designem. A wszystko w oparciu o pracę silnika elektrycznego. 

Auta elektryczne 2023: CUPRA Tavascan

Jedną z nowości marki CUPRA w 2023 r. jest CUPRA Tavascan – pierwszy elektryczny SUV Coupe gwarantujący zasięg do niemal 550 km. To, co wyróżnia ten model, to nie tylko wysokie parametry techniczne (m.in. maksymalna moc 340 KM, przyspieszenie do 100 km/h w 5,6 s czy napęd RWD i 4Drive), ale także muskularna i dynamiczna linia nadwozia z podkreślającymi sportowy charakter auta progresywnymi elementami wyposażenia wnętrza. Technologia Travel Assist, która łączy w sobie funkcje tempomatu oraz asystenta aktywnego utrzymania pasa ruchu gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas jazdy. Natomiast funkcja Trained Park Assist ułatwia parkowanie samochodu. CUPRA Tavascan to propozycja dla każdego, kto poszukuje 5-osobowego samochodu elektrycznego o dużych zasięgach, niskim zużyciu energii i zaawansowanych funkcjonalnościach. Auta elektryczne 2023 CUPRA Tavascan dostępne są w dwóch wariantach: Endurance oraz VZ. 

CUPRA Tavascan zdobył uznanie czytelników Auto Świata oraz Onetu i zdobył nagrodę Auto Świat Moto Awards. Spośród 41 modeli samochodów w kategorii SUV-y klasy średniej to właśnie CUPRA Tavascan otrzymał tytuł najlepszego samochodu debiutującego w 2023 r. 

Sprzedaż modelu ruszy w II połowie 2024 r. 

CUPRA Born – dynamiczny i nowoczesny

Innym modelem marki CUPRA, który bez wątpienia wyznacza trendy w kategorii auta elektryczne 2023, jest CUPRA Born. Dostępny w dwóch wariantach pojemności akumulatora – 58 kWh oraz 77 kWh – gwarantują zasięg nawet do 552 km. Przyspieszenie do 100 km/h nawet w 6,6 s, kamera z obrazem 360⁰, zaawansowane czujniki w System Pre-Crash Assist czy Funkcji Exist Assit zapewniają wysoki komfort użytkowania samochodu z wykorzystaniem szeregu innowacyjnych rozwiązań. CUPRA Born to elektryk wyróżniający się również możliwością dostosowania wariantu samochodu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dynamiczne projekcje wyświetlane na przedniej szybie w pakiecie AR-HUD, dynamiczna kontrola zawieszenia i sportowe opony w pakiecie Perfomance czy system bezkluczykowego uruchamiania i dostępu do samochodu KESSY w pakiecie Tech M to tylko część dodatkowych rozwiązań, z których mogą skorzystać kierowcy CUPRA Born. 

Auta elektryczne 2023 – auta sterowane zdalnie

Bez względu na model auta elektryczne 2023 marki CUPRA wyróżnia również zdalny dostęp do samochodu za pośrednictwem smartfonu. Usługi online CUPRA Connect umożliwiają zarządzenia funkcjonalnościami auta na odległość. Zdalne ustawienie parametrów ładowania, klimatyzacji czy kontrola zamknięcia drzwi samochodu to tylko niektóre ułatwienia dostępne za pośrednictwem telefonu komórkowego. W zależności od wybranego modelu i wariantu CUPRA Connect właściciel auta może otrzymywać alerty antykradzieżowe, określać ograniczenia obszaru i prędkości czy nawet zdalnie parkować pojazd. 

Elektryk dostosowany designem

Auta elektryczne 2023 to pojazdy spełniające indywidualne wymagania użytkowników również pod kątem designu. Takie rozwiązania oferują również modele marki CUPRA. Przyszły właściciel ma możliwość skonfigurowania nie tylko koloru karoserii, ale również wygląd i rozmiar kół czy wariantu tapicerki. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownik może mieć pewność, że jego model samochodu będzie się wyróżniał indywidualnymi rozwiązaniami. Auta elektryczne 2023 marki CUPRA to rozwiązania dla osób poszukujących nowoczesnych, funkcjonalnych i designerskich samochodów elektrycznych o najlepszych parametrach. 

 

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!