pl:O nas:Electrification:Baza wiedzy o Elektromobilności:The CUPRA DarkRebel World Premiere formentor-vz5-km7r PL/PL

Kompatybilne punkty ładowania dla CUPRA Born

Jakie punkty ładowania są kompatybilne z CUPRA Born?

Jednym z ciekawszych modeli samochodów elektrycznych jest CUPRA Born. Ten nowoczesny elektryk wyróżnia się nie tylko stylowym designem, ale także zaawansowanymi funkcjonalnościami. Te dotyczą nie tylko bardzo dobrych zasięgów, ale również szybkiego procesu ładowania. Czy ogólnodostępne punkty ładowania samochodów elektrycznych sprostają wymaganiom tego nowoczesnego auta elektrycznego?

Nowoczesne auto o wysokich zasięgach

CUPRA Born to jeden z najnowocześniejszych modeli aut elektrycznych gwarantujący odpowiednie zasięgi i komfort jazdy. Auto dostępne jest w dwóch wersjach pojemności akumulatora – 58 kWh (62 kWh) oraz 77 kWh (82kWh). Maksymalne zasięgi auta wynoszą – odpowiednio od wybranego modelu – 375-422 km oraz 496-552 km. Oba warianty akumulatorów osiągają moc maksymalną 231 KM, a przyspieszenie do 100 km/h wynosi odpowiednio 6,6 i 7 s. CUPRA Born to nowoczesny, 45-osobowy elektryk, który sprawdzi się zarówno w ruchu miejskim, jak też na dłuższych wyjazdach (pojemność bagażnika 385 l). 

Ładowanie CUPRA Born

Jedną z obaw użytkowników samochodów elektrycznych jest wydłużony czas ładowania pojazdu. Wynika to chociażby z tego, że nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych dopiero się pojawiają na polskiej mapie, a widmo wyczerpania baterii w trasie może przerażać. CUPRA ma jednak bardzo dobrą wiadomość – model Born może być naładowany nawet w 30 min! jak to możliwe? Pół godzinne ładowanie dotyczy przypadku, kiedy jest wykorzystana ładowarka na prąd stały (DC) o mocy 170 KW, a poziom rozładowania baterii nie przekroczył 5 proc. Warto pamiętać, że najszybsze ładowanie osiąga się do 80 proc. naładowania baterii i takiego wskaźnika dotyczy ww. parametr w wariancie akumulatora o pojemności 77kWh. Samochód z akumulatorem 58 kWh może być ładowany ładowarką na prąd stały (DC) o mocy 120 kW, a czas ładowania wynosi 35 min. 

Oczywiście do ładowania CUPRA Born można wykorzystać ładowarki na prąd zmienny (AC), do których dostęp także oferuję punkty ładowania samochodów elektrycznych. Jednak w tym przypadku czas ładowania się wydłuża i wynosi odpowiednio 6h 15 min w przypadku mniejszej pojemności akumulatora oraz 7,5 h w przypadku akumulatora 77kWh. Co ważne, ww. wskaźniki dotyczą ładowarek o mocy 11 kW oraz pełnego ładowania baterii. 

Jeszcze szybsze ładowanie

Wielu użytkowników samochodów elektrycznych – przede wszystkim ze względu na koszty – decyduje się ładować swoje auta z domowej sieci elektrycznej. Oczywiście wydajność sieci przekłada się na dłuższy czas ładowania. Jednak w przypadku CUPRA Born jest rozwiązanie tej sytuacji: użytkownicy tego modelu samochodu mogą zakupić ładowarkę przyspieszającą ładowanie auta z sieci domowej. Elli, bo o niej mowa, to rozwiązanie pozwalające nie tylko skrócić czas ładowania samochodu w domu, ale także zarządzać całym procesem ładowania z poziomu smartfona. 

 

 

Marka CUPRA stanowi część Volkswagen Group Polska. Czerpiemy inspirację z unikalnej, zbudowanej na różnorodności kultury naszej firmy oraz zaangażowania zespołu ekspertów, dzięki którym innowacyjne produkty i usługi zaspokajają potrzeby rynku. Poznaj bliżej naszą firmę i nasze marki. Zapraszamy!