Samochody koncepcyjne:New concept car PL/PL

Nowa CUPRA Tavascan.

Przyszłość jest tutaj i jest elektryczna. Poznaj samochód koncepcyjny CUPRA Tavascan, pierwszy w pełni elektryczny pojazd CUPRA na każdą drogę.

„Dowiedliśmy już naszych możliwości technologicznych, rozwijając pierwszy na świecie w 100% elektryczny samochód wyścigowy, CUPRA e-Racer. Prezentując w pełni elektryczny koncept CUPRA Tavascan, przekładamy tę wizję na samochody codziennego użytku i udowadniamy, że osiągi można zelektryfikować”, mówi prezes CUPRA, Wayne Griffiths.    

Nowy SUV coupe wyposażony jest w całkowicie elektryczny układ napędowy, dzięki czemu jest to mocny, aerodynamiczny samochód o zerowej emisji spalin. Ma on dwa silniki umieszczone na każdej z osi, które zapewniają łączną moc 225 kW na wszystkich czterech kołach. Umieszczony w podłodze litowo-jonowy akumulator o mocy 77 kWh umożliwia modelowi CUPRA TAVASCAN Concept pokonanie dystansu do 450 km.

Eleganckie linie zewnętrzne zostały zaprojektowane z myślą o osiągach i wydajności. Wyrafinowany, metalizowany lakier podkreśla ton nawiązujący do odcienia włókna węglowego oraz eleganckie detale w kolorze miedzi. Podkreślające elektryczną osobowość pojazdu, podświetlane logo CUPRA znajduje się nisko między wlotami powietrza chłodzącymi akumulator i ułatwiającymi jego przepływ. To kluczowy element koncepcyjnego pojazdu. 

Pozbawiony emisji spalin, tylny dyfuzor ma za zadanie zapewnienie funkcjonalnej aerodynamiki. Tworzy jednocześnie wydajny ciąg powietrza.  Eleganckie światła tylne rozciągają się na całą szerokość samochodu i dopełniają opływowy charakter pojazdu.

Wnętrze to połączenie stylu i funkcjonalności. Nawiązujące do rzeźbionej linii i aerodynamiki nadwozia, wykonane z włókna węglowego elementy wnętrza modelu CUPRA Tavascan zostały zaprojektowane tak, aby nadawać mu lekkości. Kontrastowe kolory pochodzące z delikatnego oświetlenia diodowego zapewniają podróżnym pełną spokoju przestrzeń w pojeździe o ogromnej mocy.

Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach pasażerów. Jest wyposażone w wygodne, skórzane fotele kubełkowe 3D z wbudowanymi głośnikami i możliwością podłączenia smartfona.  Deska rozdzielcza mieści 12,3-calowy, cyfrowy kokpit, przekazujący kierowcy wszystkie niezbędne informacje, natomiast 13-calowy wyświetlacz multimedialny w celu polepszenia widoczności może zostać skierowany w kierunku pasażera.

Nowy samochód koncepcyjny CUPRA Tavascan ma z odwagą definiować przyszłość samochodów. Poznaj tę wizję przyszłości na tegorocznych Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie.